MSI Klavye Renk Ayarı Sorunu

attackred

Kilopat
Daha fazla  
Formattan önce klavye çok iyi bir biçimde çalışıyordu. Müziğin ritmine göre renk değişimi vardı. Şimdi bu özelliği aktif ettiğim zaman klavyenin ışıkları kapanıyor. Steel Series 3 ile ayarlamaya çalışıyorum yine aynı durum geçerli, audio visualizer ile yapınca da olmuyor. Ne yapabilirim?

Klavyenizin markası MSI ise o ayarları yapacağınız uygulama MSI Gaming App olmalı.
MSI ge72 7rd model diz üstü bilgisayar, dragon center uygulaması var ise yaramıyor
Dragon Center ya da Steel Series'in uygulaması ile yapabiliyor olman gerekiyor.
Formattan once sorun yoktu, çalışıyordu. Format attım olmuyor dragon center veya steel series uygulamasından yapıyorum klavye ışıkları sönüyor. Audio visualizer ayarları da işe yaramıyor, hafif hafif tüm ışıklar titresiyor ancak

Garantiye yollamak bir çözüm fakat MSI kendi uygulamasından ayarları sıfırlayıp tekrar deneyebilirsin.

Garantiye gönderebilirsin.
Formatı bilgisayar garantiden geldikten sonra attım, garanti tüm kontrolleri yaptığını belirtmişti.
Garantiye yollamak bir çözüm fakat MSI kendi uygulamasından ayarları sıfırlayıp tekrar deneyebilirsin.
Bi kurcalayim nasıl sifirlayabilirim bakayım. Bu arada audio modunda klavyede renk seçeneği kısmı da devre dışı kalıyor. Tüm modlar çalışıyor sadece audio modu sıkıntılı, renk seçimi yapılmıyor ve klavye ışıkları sönüyor bunun yüzünden.

Başka bir klavyeyi kendi şahsi bilgisayarınızda ve kendi klavyenizi başka bir bilgisayarda deneme şansınız var ise lütfen yapın ve sorunun klavyede mi veyahut bilgisayarda mı olduğunu anlayabilelim. Bu sayede daha çözüm odaklı önerilerde bulunabilelim.

Başka bir klavyeyi kendi şahsi bilgisayarınızda ve kendi klavyenizi başka bir bilgisayarda deneme şansınız var ise lütfen yapın ve sorunun klavyede mi veyahut bilgisayarda mı olduğunu anlayabilelim. Bu sayede daha çözüm odaklı önerilerde bulunabilelim.
diz üstü bilgisayar olduğu için bunu deneme şansımız yok :(
Sorunu hallettim, Realtek Audio Driver'ı tekrar kurdum ve çözüldü. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı