MSI Laptop boşta 94 dereceyi görüyor

kqdrill

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle bende MSI marka bir Gaming notebook var. Bu bilgisayarın termal macun değişimi ve fan temizliği yakın zamanda yapıldı. Fakat buna rağmen bilgisayarım boştayken 80 derece CPU görüyorum, hatta 94 dereceye kadar çıkıyor bu değer. Üstelik tüm bunlar bilgisayarın 2 fanının da 5500 RPM hızında dönerken ve satın almış olduğum laptop soğutucunun 4 fanın da 1200 RPM de dönerken oluyor. CPU sıcaklığına MSI'ın geliştirmiş olduğu kendi programı Dragon Center'den bakıyorum. Arkadaşlar rica ediyorum yardım edin ne yapmalıyım?

1692541238651.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam garantisi devam ediyorsa garantiye gönderin hiç normal değil bir de hocam termal macunu güvenilir bir yere yaptınız değil mi bazı kişiler diş macunu bile sürebiliyor.

Bilgisayarı kapatıp normal ısıya inmesini bekle ve soğutucu olmadan bir dene. Bazen soğutucular sıkıntı çıkarıyor.

Denenebilir ama işe yarayacağını çok sanmıyorum çünkü fazla yüksek.

Hocam MSI teknik servisi arayın durumdan bahsedin size bir kod verecekler servise yollayacaksınız orada hallederler diye düşünüyorum bir bazı laptoplarda 2yıl bakım hizmeti var.

Hocam Acer değil MSI düzeltiyim.

Arkadaşlar öncelikle bende MSI marka bir Gaming notebook var. Bu bilgisayarın termal macun değişimi ve fan temizliği yakın zamanda yapıldı. Fakat buna rağmen bilgisayarım boştayken 80 derece CPU görüyorum, hatta 94 dereceye kadar çıkıyor bu değer. Üstelik tüm bunlar bilgisayarın 2 fanının da 5500 RPM hızında dönerken ve satın almış olduğum laptop soğutucunun 4 fanın da 1200 RPM de dönerken oluyor. CPU sıcaklığına MSI'ın geliştirmiş olduğu kendi programı Dragon Center'den bakıyorum. Arkadaşlar rica ediyorum yardım edin ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1910188
Pumpout olabilir.

Kurumuş termal macun ile bile ben boşta 75 derecelerde görüyordum seninki gram normal değil ya diş macunu gibi bir şey sürmüşler ya da termal macun dışarı akmış olabilir bunlar olabilir hiç normal değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı