MSI GP66 sistem 91 dereceyi görüyor

yigita11

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bir ay önce MSI GP66 kasa RTX3080'li bir laptop aldım. Laptopta mesela AC Odyssey oynarken 91 derece görüyorum. Harici monitör ile oynadığımdan pek fazla ısıyı fark etmesem de FPS'de düşmelere neden oluyor ve laptop elle dokunulamaz sıcaklığa geliyor. Canımı sıkmaya başladı bu durum ne yapmalıyım sizce? Her oyunda bu sıcaklıklara çıkmasa bile sadece dizi izlerken bile bilgisayarın kasası oldukça ısınıyor. Isınma sorunu olmasa çok da yüksek FPS değerleri de alabileceğim fakat ısı buna mani oluyor. Laptop hakkında tek şikayetim de bu zaten ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
11. Nesil intel işlemciler inanılmaz derecede ısınıyor. Oyun oynarken de ısının önüne geçmek için ciddi anlamda performans da kesebiliyor. Isınma sorunu sizin satın almış olduğunuz cihazdan kaynaklanan bir durum değil. Bir kaç model daha incelemiştim Dell ve Lenovo marka olma kaydıyla sizinki yine 91 derece iyi. Dell marka notebook incelemesine baktığımda henüz oyunu açar açmaz işlemci 93 94 dereceyi görüyordu.

AMD notebooklar ısı konusunda daha başarılı Şahsen 11. Nesil intel işlemci yerine Ryzen 9 işlemcili notebook tercih ederdim. Kıyaslama yapıldığı zaman yeri geldiğinde AMD işlemcili notebook fiyat konusunda da daha cazip olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı