MSI Laptop Oyunlardan Sonra Aşırı Fan Sesi

B0BiaSS

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayara ilk oyunu kurdum. Oyun girip oynarken doğal olarak bir fan sesi geliyor. Ama oyundan çıktıktan sonra fan sesi 2-3 katına çıkıyor. Video izleyemiyorum resmen. Ne yapmalıyım?

Çıkan ses: MSI fan sesi

Neden kimse bakmıyor? Yine oyundan çıktım ve o rahatsız edici ses geldi. Hala devam ediyor. Kafayı yemek üzereyim..

Oyunda yük altında çok ısındığı için oyundan çıktıktan sonrada kendini soğutup turbo bosstan çıkıp stabil hale gelmesi zaman alabilir. Bendede oluyor 2-3 dk sonra susuyor.

15 dk boyunca susmadı. Yeniden başlattım kendine geldi. Aynı şey AutoCAD kullanırken de oluyor. İnanılmaz yüksek bir ses.

Turbo Fan düğmesi açık kalmış olabilir. Yoksa oyundan çıktıktan sonra 2- 3 dakika sonra susması gerekiyor. Bir sonraki ihtimal ise odanızın ısı değeri çok yüksekse ondan kaynaklı da olabilir. En son ihtimal ise laptop fanı bozuk olabilir ve ya Fan Bios ayarlarında sorun olabilir. Servise gönderirseniz fanı değiştirip gönderirler veya ayarlarını yaparlar.

Dediğim gibi, temiz bir formattan sonra bütün güncellemeleri yükleyin. Laptop ilk geldiğinde içinde bi dolu firmaların fabrika çıkışlı koyduğu uygulama dolu. Bunlar temizlenmiş olacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı