MSI Leopard GP66 işlemci sıcaklığı aniden artıp düşüyor

HeraldV

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba dostlarım,

Dün MSI GP66 Leopard modelini satın aldım. İçerisinde Intel Core i7 11800H (Tiger Lake) işlemci bulunmaktadır. Daha öncesinde Monster marka laptop kullanmaktaydım. Onun işlemci modeli de aynı idi.

Sorunuma gelecek olursak, ek olarak paylaşmış olacağım resimden de anlaşılacağı gibi işlemci çekirdeklerinin bazıları (hepsi değil) bilgisayar yük altında değilken (oyun vs. herhangi bir şey açık değil) ve ofis işlerimi yaparken (VS Code, Office, tarayıcı) anlık olarak çok yükseliyor. Bu yükselişin 60-70 hatta 80 olmasına göz yumabilirim belki ama bazen 95 derece olduğunu gözlemledim. Fakat bu artışlar çok anlık olmaktadır. Sizce bu bir problem mi yoksa MSI marka laptopların genel bir işleyişimi bilemedim.
Not: Çalıştığım için henüz oyun içi testleri yapmadım. İşlemci darboğazı olup olmadığını bilemiyorum.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    45,1 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
1 hafta önce Tulpar T5 21.7 kullanıyordum. Cihaz 2 haftada 3 kere servise gitti. Bende 15. günün sonunda iade ettim.😔
25.1 modeli MSI kasasına sahip, kullanıcıları ise forumda konularını açmıştı.
Bazen teknoloji şans işi oluyor. :)
Bende bu kadar çok parayı bir ürüne sayıyorum madem diyerek bi sorun çıkmasını istemem.

Bende de aynı durum oluyor hocam, cihaz 85 86 görüyor anlık ardından fan yükseliyor ve sıcaklık 50 60 bandına düşüyor. Fanlar yavaş çalışıyor diyebiliriz bu duruma. Yinede servis görmesi taraftarıyım.

Bende de aynı durum oluyor hocam, cihaz 85 86 görüyor anlık ardından fan yükseliyor ve sıcaklık 50 60 bandına düşüyor. Fanlar yavaş çalışıyor diyebiliriz bu duruma. Yinede servis görmesi taraftarıyım.
Hocam birazdan aida64 ile stres testine sokacağım. Detayları paylaşırım.
Hocam birazdan AIDA64 ile stres testine sokacağım. Detayları paylaşırım.

Ankara da yaşadığım için servis şu anlık benim için son planda hocam. 😔
Güncelleme:

4 dakikalık bir stres testi sonucu bu değerleri aldım. Sıkıntı arz ediyor olabilir mi? Cihaz daha dün satın alındı.

@Radeon RX 5500M @BilgisayarKurdu

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    47,7 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı