MSI Live Update: İnternet bağlantısı yok sorunu

gappella

Kilopat
Daha fazla  
MSI Z170A GAMING M3 anakartım var, dün bilgisayarıma format attım.

Sıfır kurulum ardından daha önceki formatlarımda olduğu gibi anakartımın kutusunun içinden çıkan CD'yi taktım. CD içerisindeki yazım üzerinden interneti etkinleştirmek, daha sonrasında web sitesi üzerinden uygulamalrın son sürümünü indirmek istedim. (İlk defa sıfır kurulumdan sonra doğrudan interneti algıladı bilgisayar) ancak bu defa CD'yi taktığım ve otomatik çalıştır dediğim zaman "failed to load hardware monitör Driver!" Şeklinde bir hata ile karşılaştım.

İnternetten baktım, ekran kartı yazılımını güncelleyin vs diyor. Güncelledim, ancak sorun devam ediyor.

Neyse dedim, hazır internet gelmişken CD'den uğraşmayayım, MSI resmi sitesine girip MSI Live Update 6 uygulamasını indireyim, onun üzerinden diğer yazılımları da yüklerim. Ancak MSI Live Update 6 uygulamasını indirip kuruyorum bu kez de uygulama hata veriyor.

Hata şu şekilde: "İnternet bağlantısı yok. Lütfen internete tekrar bağlanıp, tekrar deneyin"

Şu an bunları aynı bilgisayardan yazıyorum. Bir yanda internet yok hata ekranı açık ben bunları yazıyorum. Yani internet var.

Bunu da geçtim, bari driverpack uygulaması ile indireyim yazılımları. Ancak onda da benzer bir hata alıyorum.

Edit: Oyun da oynayamıyorum.

(Buraya kadar olan aşamalar ikiden fazla kez tekrar denendi. Format dahil. Dün geceden bu yana sorunun çözülmesi adına 3 kez format attım, sonuç aynı. Windows 10 yazılımını ilk formatı atmadan önce son sürümü elde edebilmek adına Microsoft'un indirme aracı ile indirip kurmuştum)

Oyun oynayabiliyorum, download yapabiliyorum. Ama yazılım yükleyemiyorum. Microsoft Store bile açılmıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum. Vakit ayıran arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    177,7 KB · Görüntüleme: 42
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    38,8 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
MSI Live Update önermiyorum. Kurulumları el ile yapınız, program eski sürümleri yükleyebiliyor. Ek olarak kullandığım zaman bir sürü gereksiz uygulama yüklemişti sistemime, temizlerken de çok zorluk çektim.

Hiçbir şekilde yazılım yükleyemiyorum.
Sorun devam ediyor, bilgisayarcıya götürdüm, temiz kurulumu o da yaptı. Eve geldim denedim sonuç aynı.

Live Update çalışmıyor, diğer uygulamalar çalışmıyor. Driver pack kurdum çalışmıyor, LoL kurdum çalışmıyor. Özetle hiçbir şey çalışmıyor. İnternet var ama yok diyor inatla.

Yeni konular

Geri
Yukarı