MSI MAG 100R Fanları Dönmüyor

Aezakmi4

Decapat
Merhaba arkadaşlar, İşlemci geldi, montajını yaptım fakat öndeki fanlarım dönmüyor. Kasanın. Kendi LED kontrolcüsü mevcut fakat şu pinin kopuk olduğunu fark ettim yapmaya çalıştım ama acaba bu kablodan dolayı dönmüyor? Çoklayıcı yok 2 adet Sys_fan kabloları boşta neden dönmüyor?
Kasam; MSI MAG 100R
Anakart; MSI B460M PRO
İşlemci; Intel i5 10400

03EED45B-C3B2-48E9-AEFE-A9057032F515.jpeg

4E66F964-16A2-4CEC-A661-70DA7E1BB113.jpeg

0498B21F-360D-47B0-807E-C2D0216EA293.jpeg

74EAA03B-B894-4071-8D81-989EF09DC8FA.jpeg

Her fanın kendi kablosunu anakartta ki fan girişlerine takman lazım. İkisininde mi kablosunda kopma var? Kasanın üstünde gelen rgb kontrol kartından hiçbirsey sökme inlar olması gerektiği yerde oluyor.

Her fanın kendi kablosunu anakartta ki fan girişlerine takman lazım. İkisininde mi kablosunda kopma var? Kasanın üstünde gelen rgb kontrol kartından hiçbirsey sökme inlar olması gerektiği yerde oluyor.
Sys_fan kabloları diyorsunuz. Onlar boşta anakartımda 1 adet sys_fan girişi mevcut ona egzoz fanı taktım. Birde argb mevcut kabloyu taktım. Anakartta beyaz ışığı yanıyor. O argb kablonun anakart harici altındaki kablo o yani resimdeki kopan pin bir de psuya bağlanıyor. Sıkıntı var mı? Fan çoklayıcısı mı almam gerekiyor?

Aynı kasa aynı anakart aynı sorun. Bende yaşadım. Fan çoklayıcı almalısın. Tek sys fan var 3 fanın var hepsini çoklayıcıya bağlayıp sys fana bağlamalısın. Kontrolcü olduğu için RGB çalışıyor. Fanları tek tek sys fan portuna takarak çalışıyor olduğunu dene bir sorun varsa geri gönder. Kopuk olmaması gerekiyor. Fakat PWM kablosuysa eğer kopuk olan çoklayıcı aldığında çok önemi kalmaz çoklayıcılar tek fandan hepsini kontrol ettiriyor.
Anakartınızda sağ üstte ışık yanıyor neyin ışığının yandığını bir kontrol edin bence.

Aynı kasa aynı anakart aynı sorun. Bende yaşadım. Fan çoklayıcı almalısın. Tek sys fan var 3 fanın var hepsini çoklayıcıya bağlayıp sys fana bağlamalısın. Kontrolcü olduğu için RGB çalışıyor. Fanları tek tek sys fan portuna takarak çalışıyor olduğunu dene bir sorun varsa geri gönder. Kopuk olmaması gerekiyor. Fakat PWM kablosuysa eğer kopuk olan çoklayıcı aldığında çok önemi kalmaz çoklayıcılar tek fandan hepsini kontrol ettiriyor.
Anakartınızda sağ üstte ışık yanıyor neyin ışığının yandığını bir kontrol edin bence.
O argb ışığı acaba sıkıntılı mı yanmaması lazım
Pardon led ışığı değilmiş. Yeni kurdum bios güncellemedim. Direk kapattım. Sıkıntı mı mevcut sürekli yanıyor beyaz ışık.

Son düzenleme:
Öneri: Noktalama işaretlerine dikkat et moderatörler acımıyor ban yersin.

Bence de normal şartlar altında o ışığın yanmaması lazım. O ışık Boot ışığı kendi anakartımda inceledim baktım, daha sistem kurmadınız galiba.

Dediğim gibi fanları tek tek sys fan portuna takarak çalışıyor olduklarını deneyin. Eğer bir problem yoksa eğer bir çoklayıcı alın.

Öneri: Noktalama işaretlerine dikkat et moderatörler acımıyor ban yersin.

Bence de normal şartlar altında o ışığın yanmaması lazım. O ışık Boot ışığı kendi anakartımda inceledim baktım, daha sistem kurmadınız galiba.

Dediğim gibi fanları tek tek sys fan portuna takarak çalışıyor olduklarını deneyin. Eğer bir problem yoksa eğer birdan çoklayıcı alın.
500T yazıyor ve ışığı yanıyor. Ekran kartım yok işlemcimde grafik mevcut. Sistem kurmadım. İşletim sistemi almam gerekiyor sadece test etmek için denedim.

İşletim sistemi almanıza gerek yok. Microsoft'un kendi sitesinden Win 10 ISO dosyasını indirim ve USB bellek yardımı ile bilgisayarınıza kurun. İlk ay ücretsiz sonrasında da bazı özellikler kaldırılıyor Key alıp devam edersiniz. Tam olarak aynı sistemi kullanıyoruz şu an bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.
i5 10400
MSI B460M PRO kullanıyorum.

İşletim sistemi almanıza gerek yok. Microsoft'un kendi sitesinden Win 10 ISO dosyasını indirim ve USB bellek yardımı ile bilgisayarınıza kurun. İlk ay ücretsiz sonrasında da bazı özellikler kaldırılıyor Key alıp devam edersiniz. Tam olarak aynı sistemi kullanıyoruz şu an bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.
i5 10400
MSI B460M PRO kullanıyorum.
Hocam o beyaz ışığın sebebi nedir? Az önce öndeki bir fanı anakartıma takınca çalıştı. Ben kasama 6 adet Cooler Master Halo almayı düşünüyorum. Fakat ben hala argb kablosunun çalışıp çalışmadığını anlayamadım resimdeki gibi biri çıkmıştı.
1 adet fan girişi olması kötü. Çoklayıcı almanız gerekecektir.
Önerebileceğiniz var mı 6 fan için için çoklayıcı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı