MSI MAG 100R Fanları Dönmüyor

Akasa flexa P5 bunu kullanıyorum ben memnunum Amazon'dan almıştım. Biraz araştırın bulursunuz.
Beyaz ışık sisteme bir işletim sistemi kurunca ortadan kalkacaktır.
Kasanızda kontrolcü var ve fanlar kontrolcüye bağlı olması lazım. ARGB çalışır durumda yani ama şu an anakart üzerinden kontrol edilebilir durumda değil. Kasanın üzerindeki tuşa bağlı haldedir tuş yardımıyla kontrol edebilirsiniz.

Akasa flexa P5 bunu kullanıyorum ben memnunum Amazon'dan almıştım. Biraz araştırın bulursunuz.
Beyaz ışık sisteme bir işletim sistemi kurunca ortadan kalkacaktır.
Kasanızda kontrolcü var ve fanlar kontrolcüye bağlı olması lazım. ARGB çalışır durumda yani ama şu an anakart üzerinden kontrol edilebilir durumda değil. Kasanın üzerindeki tuşa bağlı haldedir tuş yardımıyla kontrol edebilirsiniz.
5 lisi yetiyor mu hocam? Ben 6 fan alacağım.

6. için direkt Molex ile PSU'ya bağlarsınız veya daha fazla olan bir model tercih edebilirsin.
Sanırım bana 4 pinli lazım bu uygun mudur? 3 pinli satılıyor hep.

Bir tane 4 gerisi 3 pinli olur genelde ve böyleleri uygundur. Hepsinin 4 pinli olmasına gerek yok. Birini 4 pinli takınca PWM yani kontrol sağlıyor. Anakarttan gelen bilgiyi çoklayıca sağlıyor 4 pinli olan. Çoklayıcı da hepsine dağıtıyor.

Bir tane 4 gerisi 3 pinli olur genelde ve böyleleri uygundur. Hepsinin 4 pinli olmasına gerek yok. Birini 4 pinli takınca PWM yani kontrol sağlıyor. Anakarttan gelen bilgiyi çoklayıca sağlıyor 4 pinli olan. Çoklayıcı da hepsine dağıtıyor.
Şu olur mu?

45 TL ye bunu alacağım.

8 Port Fan Çoklayıcı Y PWM 4336p Splitter 3 pin 4 Switch Power Gü Fiyatları ve Özellikleri
1613824598384.png

Bunu alırsan fanları kontrol edemezsin bu sadece SATA güç ile PSU'ya bağlanıyor. Fanların sabit bir hızda çalışır sürekli. İstersen tavsiye konulara bakabilir veya yeni konu açabilirsin.

Geri
Yukarı