MSI MAG 241CR monitörde ölü piksel çıktı

cinar_yasarrr

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Monitör
MSİ MAG 241 CR
Monitörüm MSI MAG 241cr. Normalde gün içinde hiçbir sorun yoktu fakat şimdi ders çalışırken fark ettim ki sağ tarafta bir ölü piksel var ve bu beni çok rahatsız ediyor. Garantiye göndermek istiyorum fakat garanti sürecinde bilgisayarımı kullanamayacağım. Ayrıca monitörü 2. el olarak aldım, kutusu var fakat garanti kağıdı ve fatura kağıdı yok. Garantisi olup olmadığını nereden sorgulayabilirim? Eğer garantisi yok ise benden ne kadar para alırlar yapılması için? Garantisi bitmiş ise bile müşteri memnuniyeti için tamirini yaparlar mı?

Alan kişi sisteme kayıt ettirmişse ürünü seri numarasıyla belki olabilir. Ben Asus cihazlarımın hepsini kayıt ettirmiştim mesela aldığımda. Ama fatura kesin sorarlar.

Bu piksel beni çok rahatsız ediyor. Arayıp tamir edip edemeyeceklerini sormalı mıyım?
1642012827494.png

Monitörü alırken garantisi var olarak sattı ve garanti belgesiyle faturasını vermedi mi niye böyle bir alışverişi onayladınız?

Fatura olmadan ilgileneceklerini sanmam. Satın aldığınız kişiye fatura sorabilirsiniz yok derse bazen firmalar e-fatura da gönderebiliyor belki elinde e-fatura kalmıştır. Alınan kişi bulunmazsa faturada bulunmaz tabii.

Monitörüm MSI MAG 241cr. Normalde gün içinde hiçbir sorun yoktu fakat şimdi ders çalışırken fark ettim ki sağ tarafta bir ölü piksel var ve bu beni çok rahatsız ediyor. Garantiye göndermek istiyorum fakat garanti sürecinde bilgisayarımı kullanamayacağım. Ayrıca monitörü 2. el olarak aldım, kutusu var fakat garanti kağıdı ve fatura kağıdı yok. Garantisi olup olmadığını nereden sorgulayabilirim? Eğer garantisi yok ise benden ne kadar para alırlar yapılması için? Garantisi bitmiş ise bile müşteri memnuniyeti için tamirini yaparlar mı?

Ürünü yeni satın aldıysanız aldığınız kişi ile irtibata geçmenizi öneririm. Ölü pixel tamiri olan bir şey değil. Firma sıfır ölü pixel garantisi veriyorsa servise gönderin değiştirsinler diyeceğim ama MSI da sıfır ölü pixel garantisi yok diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı