MSI Mag B550 Tomahawk başlamıyor

Hamza Terzi

Kilopat
Daha fazla  
Hatalı BIOS yükleme sorunu dolayısıyla görüntü gelmiyor. CPU ikaz ışığı yanıyordu şimdi kafasına göre açılıyor kafasına göre açılmıyor. Cihaz birkaç sitede sorunun akımla alakalı olduğu BIOS pilini ters takıp kısa devre yaptırmak gerektiği gibi bilgiler mevcut. Konu hakkında tam olarak çözüm aktarabilecek bilgiye sahip biri var mı? BIOS'u güncelledim. Cihaz açıldığı saatlerde tüm güncellemeleri yaptım. Benim de tahminim akımdan dolayı anakart başlatmıyor kendini. Arızalı bir parça olsa hiç açmaması lazım. Bence bugün bayağı 4 5 saat kullandım. Hiçbir sorun olamadan ama PC'yi kapatınca aynı sorun.

Hatalı BIOS yükleme sorunu dolayısıyla görüntü gelmiyor. CPU ikaz ışığı yanıyordu şimdi kafasına göre açılıyor kafasına göre açılmıyor. Cihaz birkaç sitede sorunun akımla alakalı olduğu BIOS pilini ters takıp kısa devre yaptırmak gerektiği gibi bilgiler mevcut. Konu hakkında tam olarak çözüm aktarabilecek bilgiye sahip biri var mı? BIOS'u güncelledim. Cihaz açıldığı saatlerde tüm güncellemeleri yaptım. Benim de tahminim akımdan dolayı anakart başlatmıyor kendini. Arızalı bir parça olsa hiç açmaması lazım. Bence bugün bayağı 4 5 saat kullandım. Hiçbir sorun olamadan ama PC'yi kapatınca aynı sorun.
Hocam dedıgım gibi Bıosu manuel olarak sıfırlayın düzelicek.

Hocam dedıgım gibi BIOS'u manuel olarak sıfırlayın düzelecek.

Bu yöntemlerden mi bahsediyoruz.

Flashback BIOS buton ile diyorsanız yaptım onu.
Hocam dedıgım gibi BIOS'u manuel olarak sıfırlayın düzelecek.

BIOS pilini çıkardım ters taktım elektrik boşalsın diye düzledim. açıldı F1 ekranı F1 Del yaptım BIOS'tan da restore defaults dedim kaydetip çıktım. kapanıp tekrar açmak aşamasında CPU ışığı yandı ve ekran yok. Yani anlam veremiyorum.
Kahvaltı ettim geldim tuşa bastım açıldı tekrar. Kapatınca tekrar açamayacağım muhtemelen sorunun gerçekten ne olduğunu anlamıyorum... Bunu yazarken şimdi de fan sesi hızlandı görüntü gitti PC açıkken.
Reset attım düzeldi bu konuda cidden yardıma ihtiyacım var.
Arkadaşlar bu arada çalıştırdığımda bir çıt sesi geliyor bu da bir etken olabilir mi?
Steam'de güncelleştirme yaparken işlemci sıcaklığım.
İşlemci bu halde çıktı.

Dosya Ekleri

• IMG_20200928_130708.jpg
    IMG_20200928_130708.jpg
    199,2 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_20200928_141826.jpg
    IMG_20200928_141826.jpg
    79,8 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20200928_143217.jpg
    IMG_20200928_143217.jpg
    94,7 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_20200928_143212.jpg
    IMG_20200928_143212.jpg
    63,5 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Bu yöntemlerden mi bahsediyoruz.

Flashback BIOS buton ile diyorsanız yaptım onu.

BIOS pilini çıkardım ters taktım elektrik boşalsın diye düzledim. açıldı F1 ekranı F1 Del yaptım BIOS'tan da restore defaults dedim kaydetip çıktım. kapanıp tekrar açmak aşamasında CPU ışığı yandı ve ekran yok. Yani anlam veremiyorum.
Kahvaltı ettim geldim tuşa bastım açıldı tekrar. Kapatınca tekrar açamayacağım muhtemelen sorunun gerçekten ne olduğunu anlamıyorum... Bunu yazarken şimdi de fan sesi hızlandı görüntü gitti PC açıkken.
Reset attım düzeldi bu konuda cidden yardıma ihtiyacım var.
Arkadaşlar bu arada çalıştırdığımda bir çıt sesi geliyor bu da bir etken olabilir mi?
Steam'de güncelleştirme yaparken işlemci sıcaklığım.
İşlemci bu halde çıktı.
Bahsetigim bios pili degil cmos ile resetleme

Geri
Yukarı