MSI MAG B650 Tomahawk anakart ile EXPO sonrası sistemin geç açılması

UCE

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 7800x3D
Msi RTX4060 ti
Msi Mag B650 Tomahawk Wifi
Msi Mag Coreliquid 360R V2
Gskill Trident Z5 Neo RGB 16x2 6400Mhz
İyi akşamlar. Anakartım MSI MAG B650 Tomahawk modeli. 4800 MHz de çalışan RAM'lerimi EXPO modunu aktif ederek 6400MHz'e çıkardım ancak sistemin açılması süresi ciddi derecede uzadı. BIOS güncellemesi yapmadım güncelleme sonrasında sorun oluşur diye tedirginim bu konu hakkında bilgi verebilecek var mı?

RAM: Trident Z5 Neo RGB 6400MHz 16X2.

Bu anakart bende de var, yeni topladım pc'yi, kurcalama sürecindeyim.
Son stable BIOS versiyonu kurmuştum, ama pc'yi uyku moduna alınca geri açılmıyordu. Yeniden başlatıyordu direkt.
Hatta 2-3 defa da görüntü gelmedi hiç, GPU'dan onboard'a taktım görüntüyü o şekilde görüntü alıp BIOS girip yeniden kurdum.

Şimdi beta olan son versiyonu kurdum bakalım bi gelişme olmuş mu, bu EXPO özelliği de pek düzgün çalışmıyor sanki. Mavi ekran hatası alıyorum diyenler var yabancı sitelerde, ama son sürümler için olmayabilir yorumlar.

Bu anakart bende de var, yeni topladım pc'yi, kurcalama sürecindeyim.
Son stable BIOS versiyonu kurmuştum, ama pc'yi uyku moduna alınca geri açılmıyordu. Yeniden başlatıyordu direkt.
Hatta 2-3 defa da görüntü gelmedi hiç, GPU'dan onboard'a taktım görüntüyü o şekilde görüntü alıp BIOS girip yeniden kurdum.

Şimdi beta olan son versiyonu kurdum bakalım bi gelişme olmuş mu, bu EXPO özelliği de pek düzgün çalışmıyor sanki. Mavi ekran hatası alıyorum diyenler var yabancı sitelerde, ama son sürümler için olmayabilir yorumlar.
Hocam gelişmeyle ilgili bilgi verirseniz memnun olurum bende ona göre güncelleyecem

Hocam gelişmeyle ilgili bilgi verirseniz memnun olurum bende ona göre güncelleyeceğim.

Sistem açılmasını 1 kere denedim o da 35 saniye sürdü. Onun haricinde uyku modu da düzeldi bende şu anda. Akşama doğru da EXPO'yu aktifleştireceğim bakalım bir sorun çıkaracak mı o?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem açılmasını 1 kere denedim o da 35 saniye sürdü. Onun haricinde uyku modu da düzeldi bende şu anda. Akşama doğru da EXPO'yu aktifleştireceğim bakalım bir sorun çıkaracak mı o?
Son yayınlanan beta sürümüne mi güncellemiştiniz hocam

Henüz ben güncellemedim açıkcası. Stable sürümü bekleyeceğim

Geri
Yukarı