MSI MAG B760 Tomahawk 1700p O.C desteği var mı?

barisalbayrak

Picopat
İşlemci
Intel i9 12900K
Merhaba,

2 gün önce bir bileşen mağazasından MSI MAG B760 Tomahawk DDR5 anakart satın alımı gerçekleştirdim. Ürün bu sabah elime ulaştı fakat anakart tercih ederken bir konuyu atlamışım. Öyle ki bu karta Intel i9 12900K işlemci takmak istiyorum fakat B760 chipsetinde O.C. Desteği olup olmadığı konusunda emin olamadım. Bugün bu durumdan dolayı MSI'ın teknik destek ekibi ile iletişime geçtim ve kartın O.C. Desteği olduğunu belirttiler fakat bunu telefonda tarafıma aktaran beyefendi olması lazım gibi bir cümle kurduğu için tam olarak emin olamadım. Manuel bir O.C. Gerçekleştirme niyetim yok. Esasen 3.2 GHz stock gelen frekansı oyunlarda anakarta bırakacak şekilde otomatik O.C'ye geçirmek 5.2 GHz'ye kadar olan hız aşırtma özelliğinden faydalanmak istemekteyim. Eğer bu kart özelinde böyle bir durum mümkün değilse ürünün iade süreçlerini başlatacağım ve MSI'ın Pro serisi Z790 chipsetli bir anakartını satın alacağım. İade süreçleri ile uğraşmak istemiyorum zira böyle bir durumda yaklaşık 1 hafta da beklemek durumunda kalacağım.

Konu özelinde yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim. Yani ben bu kart ile işlemciye spesifik bir frekansı manuel olarak tanımlayamam fakat BIOS üzerinden otomatik O.C. moduna alıp ihtiyaç duyduğunda hız aşırtma yapmasını sağlayabilirim. Doğru mudur?

Selam,

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim. Yani ben bu kart ile işlemciye spesifik bir frekansı manuel olarak tanımlayamam fakat BIOS üzerinden otomatik O.C. Moduna alıp ihtiyaç duyduğunda hız aşırtma yapmasını sağlayabilirim. Doğru mudur?

Evet, ama ona otomatik OC denmiyor zaten Turbo otomatik istediğiniz anakartı alın açık geliyor ve performansı büyük ölçüde etkiliyor, Yani özel bir mod değil Turbo.

Yeni konular

Geri
Yukarı