MSI MAG B760 Tomahawk jfp1 portu üzerine bağlı Power Switch ile sistemi başlatılamıyor

barisalbayrak

Picopat
RAM
G.Skill Trident Z5 RGB F5-6000J3636F16GX2-TZ5RK 32 GB (2x16) DDR5 6000 Mhz
İşlemci
i9 13900K
Merhaba,
Konu başlığımda da bahsettiğim üzere MSI'ın bu anakart için vermiş olduğu resmi dokümantasyonda da belirtildiği gibi Power Switch reset Switch vb. anahtarların bağlantısını gerçekleştirdim fakat sistemi Power buttonu ile başlatmak istediğimde herhangi bir şekilde tepki almıyorum. Ne fanlar dönüyor ne sistem başlıyor ne RAM ışıkları yanıyor vs vs. dün geceden beri çıldırmak üzereyim Corsair RM850 güç kaynağını kullanmaktayım. Güç kaynağında sorun olabilir düşüncesiyle 24 pinlik kablonun 3-4 slotu üzerinden atlama yaparak PSU'nun çalışıp çalışmadığını test etmek istedim. PSU çalıştı ondan yana bir sorun görünmüyor fakat ne hikmetse anakart üzerine güç verdiğimde butona basmam haline sistem start almıyor. Corsair 5000X iCUE kasa kullanıyorum. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.
Teşekkürler.

1678199093943.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Power switch pinlerine tornavida degdirdiginde sistem aciliyor mu? Belki sadece power switch kablosu bozuktur.

Deniyorum. Umarım çarpılmam :)

Power switch pinlerine tornavida degdirdiginde sistem aciliyor mu? Belki sadece power switch kablosu bozuktur.

Merhabalar,

Düz uçlu bir tornavida ila anakart üzerindeki Power switch'e bahsettiğiniz gibi bir müdahale de bulundum fakat sistem yine tepki vermedi.

Son düzenleme:
Deniyorum. Umarım çarpılmam :)

Merhabalar,

Düz uçlu bir tornavida ila anakart üzerindeki Power switch'e bahsettiğiniz gibi bir müdahale de bulundum fakat sistem yine tepki vermedi.
Kablolari dogru taktiginizdan emin misiniz? PSU anahtarini actiniz mi? Butun baglantilari eksiksiz yaptiginizda acilmasi gerek.

Kablolari dogru taktiginizdan emin misiniz? PSU anahtarini actiniz mi? Butun baglantilari eksiksiz yaptiginda acilmasi gerek.

Kablolar PSU'ya ekte bulunan görseldeki gibi takıldı. Sağ üstte bulunan Bir ucu 24 pinlik olan kablodan ayrılan iki parça bunları motherboard kısmına bağladım.
CPU Power için hemen bu iki slotun solunda bulunan PCIe/CPU slotuna bağlantı kurdum. Sağ altta ise ekran kartı beslemesi için 3 adet PCIe bağlantısı yapıldı.

Ayrıca PSU bağlantısı açık. Anahtar I konumunda. 24 Pinlik kablo anakartta bulunan 24 pin'e takıldı. CPU power ise yine anakart üzerinde bulunan 8 pinlik CPUPWR1 yuvasına takıldı.
Kasada Corsair Commander Core bulunuyor fanlar buradan beslenecek bu bileşen sata ile güç aldığı için yine PSU'nun sol altında bulunan SATA yuvasına SATA kablosu takıldı.

WhatsApp Görsel 2023-03-06 saat 22.31.10.jpg

Geri
Yukarı