MSI MAG X570 Tomahawk ile High Power 700W PSU Uyumlu mu?

LydiaTeyze

Decapat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Akademisyen
Merhabalar, halihazırda;

İşlemci: i5 10400F
RAM: Corsair 32 GB (2x16 GB) Vengeance siyah DDR4 3200MHz CL16
PSU: High Power 700W 80+ Bronze
SSD: Kingston A2000 500GB
Anakart: MSI 460M-A Pro
Kasa: MSI 100R
Ekran Kartı: XFX RX 6600 XT Quick

Parçalarından oluşan bir sisteme sahibim. Bilgisayarda yaptığım iş dolayısıyla işlemci gücünün yüksek olması gerekmektedir. Bu nedenle işlemcimi Ryzen 9 5950x veya Ryzen9 3950x işlemci ile değiştirmek istiyorum. Bu iki işlemci için belirlediğim anakart ise MSI MAG X570 Tohamawk.

Sorularıma gelecek olursak, PSU değiştirmek istemiyorum, yükseltme sonrası şu an kullandığım PSU'da sorun yaşar mıyım?
Yeni anakart, 4+8 pinli işlemci bağlantısına gereksinim duyuyormuş. Elimdeki PSU'da 4+4 güç girişi mevcut. 4+4 giriş ile yeni işlemciyi kullansam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU güç pinlerinin hepsini doldurman şart değil 4+4 yapsanda olur. Fazladan pin olmasının sebebi Overclock için. PSU için şunu söyleyebilirimki bahsettiğin bileşenlerle kullanırsan sınırda. Büyük olasılıkla sorun çıkarmaz.

CPU güç pinlerinin hepsini doldurman şart değil 4+4 yapsanda olur. Fazladan pin olmasının sebebi Overclock için. PSU için şunu söyleyebilirimki bahsettiğin bileşenlerle kullanırsan sınırda. Büyük olasılıkla sorun çıkarmaz.
çok teşekkür ediyorum hocam. High power psu cidden iyi bir ürün.

Yeni konular

Geri
Yukarı