MSI MAG CoreLiquid 240R vs Corsair H100 RGB

Doğa Metin

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
240R alınmaz, pişman eder.

Bu ikisi arasından H100, ama ekstra öneri:

Bence bu görüntüye değiyor Corsair h100 RGB.

Ben de hemen hemen şu anki fiyata almıştım 1 ay kadar önce. 2000 olmuştu. Sonra yine düştü. Ama daha fazla düşeceğini hiç sanmıyorum.

Elimde hazırda 3'lü fan setim olduğu için görselliği bozmamak adına corsair fanlarını kasa önüne taktım.

Pompa sesi de full RPM'de dahi kasa içinde kayboluyor, rahatsız etmiyor. Ayrıca bu modelin 3pin ARGB ile direkt anakart bağlanabilme avantajı var herhangi bir ekstra Corsair ürününe ihtiyaç olmadan.

2021-12-07 18.21.21.jpg
2021-12-07 18.16.39.jpg

Bence bu görüntüye değiyor Corsair h100 RGB.

Ben de hemen hemen şu anki fiyata almıştım 1 ay kadar önce. 2000 olmuştu. Sonra yine düştü. Ama daha fazla düşeceğini hiç sanmıyorum.

Elimde hazırda 3'lü fan setim olduğu için görselliği bozmamak adına corsair fanlarını kasa önüne taktım.

Pompa sesi de full RPM'de dahi kasa içinde kayboluyor, rahatsız etmiyor. Ayrıca bu modelin 3pin ARGB ile direkt anakart bağlanabilme avantajı var herhangi bir ekstra Corsair ürününe ihtiyaç olmadan.

Eki Görüntüle 1254207Eki Görüntüle 1254208
Bu ürünün H100i versiyonu da varmış bir farkı var mı bilginiz var mı?

H100i için ayrıca icue hub alman gerekebilir. onu bir araştırman gerek. Ama h100 çok daha yeni çıkan ve daha f/p odaklı bir soğutucu. bendeki sonuçları ortada :) ama özellikle montaj konusunda yaşayabileceğin sıkıntıları yazımda belirtmiştim. Ona göre karar ver. Üste 240mm radyatör desteklemiyor çünkü kasa normalde.

Geri
Yukarı