Çözüldü MSI MAG Force 100M fan çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaan25

Kilopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Meslek
Turizm.
Merhabalar;

Kasam MSI MAG Force 100M modeli. Az önce montajını yaptım. Kasayla birlikte gelen aparata bağlantılarını yaptım fakat RGP yanıyor fanlar çalışmıyor. Anakart B450M S2H modeli. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamen aynı sorun bende de var. Arka fan çalışıyor ama on fanlar asla çalışmıyor. BIOS'da da gözükmüyor. Hem cha hem de RGB girislerinde denedim. Siz cozebildiniz mi sorunu?

2 Yeni fan alarak çözdüm. Kasayla birlikte gelen fanlar kronik arızalı olduğu için tamiri de yapılmıyor. Çöp yani.
Belirttiğiniz çoklayıcıyı aldıktan sonra kasayla birlikte gelen çoklayıcı yı sökmem mi gerekiyor? Ayrıca linkteki çoklayıcının kasa bağlantısını nasıl yapmam lazım?

Kasadaki RGB için onu sökmeyin.

İsterseniz böyle kablo şeklinde de alabilirsiniz.

Hocam belirttiğiniz ürünün siparişini vereceğim şimdi. Fakat bağlantı konusunda pek bilgi sahibi değilim. Kasadaki çoklayıcı ile bu ürünü nasıl kullanabilirim?

O iki çoklayıcının amaçları farklı.

RGB olana elleme öyle kalsın, fan bağlantılarından çıkan r pinli fan bağlantılarını bu çoklayıcıya yapacaksın.
Çoklayıcının bir ucu PSU'ya diğer ucu anakarta takılacak.

Yani kasayla birlikte gelen RGP çoklayıcıyı sökmeden dediğiniz gibi 2 adet fanın 4 pinli uçlarını belirtiğiniz çoklayıcı kabloya takıyorum diğer ucunu da Molex bağlantı ile PSU'ya bağlıyorum. Bu şekilde fanların RGP biçimde çalışmasını sağlayabilirim herhalde. Doğru mu anladım hocam? Şimdi belirttiğiniz ürünün siğarişini vereceğim yanlışlık olmasın diye detaylı yazdım.

Egzoz fanı o yuvadan çıkaracaksın onu da çoklayıcıya takacaksın.
Gücü PSU üstünden alacak ancak kontrol imkanı da sunacak.

Tamam hocam dediğiniz şekilde bağlantı yapacağım. Şimdi ürünün siparişini verdim. Son olarak sormak istediğim şey kasanın önündeki 2 fanın da 4 pinli bağlantısını egzoz fanı olan yere taktım fanların 2'si de çalışmadı. Bu normal mi sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı