MSI Mag Force 100M fanlarının RGB'si yanmıyor

aliyetim

Femtopat
Merhabalar. MSI Mag Force 100M kasa var bende. Dün tüm montajı yaptım her şey sorunsuz çalışıyor ama kasanın öndeki iki tane fanının yanması gereken ışıkları yanmıyor.
Kablolama yaparken kasadaki fanlardan gelen kabloları anakartta altında "sys_fan1", "sys_fan2" şeklinde ibare olan portlara taktım. Işık bağlantıları için ayrı bir kablo mı takmam gerekirdi. Kablolama işlemi bittiğinde dışarıda boşta kablo kalmamıştı. Fikri olan var mı?

Dışarıda kablo kalmış olması lazım. RGB kablolar ayrı bir şekilde bağlanacak, evet. Kasanın üstündeki ışık düğmesini deneyin, belki direkt oraya bağlanmıştır.

Dışarıda kablo kalmış olması lazım. RGB kablolar ayrı bir şekilde bağlanacak, evet. Kasanın üstündeki ışık düğmesini deneyin, belki direkt oraya bağlanmıştır.

Hocam kasanın üzerinde LED yazan bir tuş var. Normal şartlar altında bu tuş ile öndeki fanların renginin değiştirildiğini biliyorum ancak o tuş çalışmıyor. Dışarıda kablo kalmış diyorsanız illa söküp tekrardan bakacağım.

O tuşa güç veren bir kablo olmalı. Bu kasaya pek hakim değilim ama mantıken o kontrolcüye de güç gitmesi gerek. Ön panelden gelen bir SATA güç kablosu varsa PSU'ya bağlayın.

O tuşa güç veren bir kablo olmalı. Bu kasaya pek hakim değilim ama mantıken o kontrolcüye de güç gitmesi gerek. Ön panelden gelen bir SATA güç kablosu varsa PSU'ya bağlayın.

Bahsettiğiniz kabloyu hatırladım. Kasayı açıp kasadan gelen SATA kablosunu güç kaynağından gelen SATA girişine taktım sorun çözüldü. Fanların ışıklandırmasında herhangi bir sorun kalmadı. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı