MSI MAG Force 100R ile MSI 2080S Gaming X uyumu

urktdbyme

Hectopat
Sanırım kasa maksimim 33cm ekran kartı alıyor. Benim ekran kartının da 33cm olması lazım. Ama kasanın kapasitesinin %100 kullanırsam ekran kartı fanlara vs çarpmaz değil mi? Rakamları bir de benim için siz de bakabilir misiniz? Emin olmak istiyorum da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stracture_1.png

33 cm olarak belirtilen yer 2.5"lik yuvalara kadar gösterilmiş. Bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Yaratmaz. Öne veya yukarıya takabilirsiniz. Fakat bu sıvı soğutma fan sesi açısından sıkıntılı, fanları çok gürültülü çalışıyor. Sıvı soğutma için bütçenizi söylerseniz bu tarz bir sıkıntısı olmayan bir ürün önerebilirim.

Yaratmaz. Öne veya yukarıya takabilirsiniz. Fakat bu sıvı soğutma fan sesi açısından sıkıntılı, fanları çok gürültülü çalışıyor. Sıvı soğutma için bütçenizi söylerseniz bu tarz bir sıkıntısı olmayan bir ürün önerebilirim.
Şu an 700 ila max 800 arası gibi duruyor.
İşlemci Ryzen 7 3700X

Sıvı soğutma olarak aşağıdaki ürünlerin öneririm:
Fakat işlemciye OC yapmayacaksanız böyle güçlü sıvı soğutmalara ihtiyacınız yok. Bu ürünü alarak artan parayla başka parçalarda yükseltmeye gidebilirsiniz.

Sıvı soğutma olarak aşağıdaki ürünlerin öneririm:
Fakat işlemciye OC yapmayacaksanız böyle güçlü sıvı soğutmalara ihtiyacınız yok. Bu ürünü alarak artan parayla başka parçalarda yükseltmeye gidebilirsiniz.
Twitch yayınları yapabilirim belki.Bu durumda sıvı soğutma mı tercih etmeliym yoksa sizin önerdiğiniz gibi bir model mi?

Ekran kartı olarak Gaming X yerine Galax WTF Edition da düşünebilirsiniz, XTrio'dan daha serin çalışıyor, incelemesi de burada:
1591525173492.png

Kaynak: wccftech
Dimensions(with Bracket): 328*150*53mm
Boyutları da uyumlu kasanıza.
Sıvı soğutma olarak @Bora Dere nin attığı Arctic soğutucu performans ve fiyat dengesi açısından çok iyi durumda.

Twitch yayınları yapabilirim belki. Bu durumda sıvı soğutma mı tercih etmeliyim yoksa sizin önerdiğiniz gibi bir model mi?
Yayın hakkında bir bilgim yok. Yine de OC kadar zorlayacağını sanmıyorum işlemciyi. Büyük ihtimalle kule tipi bir soğutucu iş görecektir. Yine de garantiye almak istiyorsanız sıvı soğutma da alabilirsiniz tabii.

Geri
Yukarı