MSI MAG Force 100R RGB LED'ler yanmıyor

tugaycevikx

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba bugün büyük bir sevinç ile yeni aldığım MSI MAG Force 100R kasamın kurulumuna geçtim. Denemek için kasamı çalıştırdım. Sorunsuz RGB fanlar yanıyordu. Sıra sıra renkleri değiştirirken ne olduysa bir anda LED butonu algılamamaya başladı. PC'yi tekrar başlattığımda LED'lerim yanmıyor. Ne olduğunu bilmiyorum. Bütün kablolarım takılı.

LED_SW kablosu da dahil kontrolcüye takılı olan bütün kabloları çıkartıp tekrar takın. Aynı şeilde kontrolcüye güç veren SATA kablosunu da.
MAG FORGE 100R | Gaming Case | The Most Innovative, Sophisticated and  Customizable Gaming Chassis

Güç girişini kontrol edin. 3 Aydır kullanıyorum uzun basınca sönüyor, tek tek basınca renk değişiyor. Garantisi bitmez zaten en kötü servise verirsiniz hocam.

LED_SW kablosu da dahil kontrolcüye takılı olan bütün kabloları çıkartıp tekrar takın. Aynı şeilde kontrolcüye güç veren SATA kablosunu da.
MAG FORGE 100R | Gaming Case | The Most Innovative, Sophisticated and Customizable Gaming Chassis

Dediğinizi uyuluyordum LED 1 kısmına ucu taktığımda yeşil ışık gitti fakat herhangi bir kontrolünü yapamadım çıkarıp taktığımda tekrar gitti sanırsam bir temassızlık var çözemedim hala.
Güç girişini kontrol edin. 3 aydır kullanıyorum uzun basınca sönüyor, tek tek basınca renk değişiyor. Garantisi bitmez zaten en kötü servise verirsiniz hocam.

Nasıl yani? Güç girişi derken SATA bağlantısını mı?
Çoklayıcıda bir sıkıntı oluşmuş olabilir mi.

Sanırsam bir temassızlık var anlık gidip gelmeler oluyor ışıklarda.

Geri
Yukarı