MSI Mag Forge 100R fan bağlantısı

yasarilhan43

Femtopat
Daha fazla  
MSI Mag Forge 100R kasasını aldım fakat öndeki fan bağlantılarını yapamıyorum.
Gigabyte B450M S2H V2 anakartına sahibim kasayı topladım fakat öndeki fanları anakartta nereye yapacağımı çözemedim anakartta sadece CPU fan ve sus fan girişi var kasanın ise önde iki arkada 1 fanı var, anakartımda az fan girişimi var yoksa kasanın RGB LED kontrol paneli tarzında bir yer var o kısmında tam nasıl neleri takacağımı anlamadım. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartında sadece 1 tane kasa fan girişi var, MAG FORGE serisi kasalarda da fan güç kablosu için splitter(çoklayıcı) kablo bulunmadığı için anakartında 1 kasa fan girişi olunca sorun yaşıyorsun.

Akasa Flexa öneririm, bununla hız kontrolü de yapabilirsin.

Anakartında sadece 1 tane kasa fan girişi var, Mag Forge serisi kasalarda da fan güç kablosu için splitter(çoklayıcı) kablo bulunmadığı için anakartında 1 kasa fan girişi olunca sorun yaşıyorsun.

Akasa Flex'a öneririm, bununla hız kontrolü de yapabilirsin.

Bu ürünü önermiyorum çünkü kabloları çok çabuk eğiliyor bükülüyor kırılıyor.

Evet, bir de çoklayıcı kabloda Molex güç kablosu var, onu da PSU'ndan gelen Molex kablosuna takıyorsun bu kadar.

Tamam sipariş verdim çok teşekkür ederim yardımın için. Son olarak eski kasamda 2 tane fan vardı bu fanların ikisini de PSU'dan gelen kabloya takabiliyordum yani çıkışları psudan gelen güç kablosuna uyuyordu anakarta fanların çalışması için bir şey takmıyordum yeni kasa fanları böyle mi acaba?

Bu ürünü anakarttaki sys fan girişine takıp ordan kasa fanlarını çoklayıcı ya takıyorum değil mi?
Tam olarak öyle değil. Eğer hepsini kontrol etmek istiyorsan referans fan olarak CPU fanını, diğer fanları 3 pinli slotlara taktıktan sonra tek çıkışı CPU fan girişine takman lazım.

Son düzenleme:
Tamam sipariş verdim çok teşekkür ederim yardımın için. Son olarak eski kasamda 2 tane fan vardı bu fanların ikisini de PSU'dan gelen kabloya takabiliyordum yani çıkışları psudan gelen güç kablosuna uyuyordu anakarta fanların çalışması için bir şey takmıyordum yeni kasa fanları böyle mi acaba?
Her fanı PSU'dan güç alacak şekilde bağlayamazsın maalesef.

Tam olarak öyle değil. Eğer hepsini kontrol etmek istiyorsan referans fan olarak CPU fanını, diğer fanları 3 pinli slotlara taktıktan sonra tek çıkışı CPU fan girişine takman lazım.

Yani çoklayıcıdan çıkan tek çıkışı CPU fan girişine takmalıyım ki çoklayıcıya diğer taktığım fanlarda hızını ayarlayabilsin değil mi? Eğer çoklayıcıyı SYS fan girişine takarsam hep tek devir hızda dönecek sanırım doğru anlamış mıyım?

Geri
Yukarı