MSI MAG Forge 100R vs Corsair 275R airflow

275R alırdım. Toz filtresi var, iç hacmi daha geniş ve daha şık bir kasa.

1610289265430.png

Önermeyin demişsin ama yine de bırakasım geldi, bu da güzel bir kasadır.

Bende bugün bu 275R kasasını gördüm, gerçekten şık ve geniş toz filtresi var.
Sizce bu kasa daha iyi mi soğutur?
Bu arada fanlar sessiz ve kaliteli mi?
Aralarında aşırı bir fark olmaz ama biraz daha iyi soğutur.

Kasadaki fanların modelini bilmiyorum ama Corsair fanları genellikle kaliteli ve sessizdir.

Bende bugün bu 275R kasasını gördüm, gerçekten şık ve geniş toz filtresi var.
Sizce bu kasa daha iyi mi soğutur?
Bu arada fanlar sessiz ve kaliteli mi?
Dahili fanları sanırsam bu emin değilim ama tasarımı aynı. 47.3 CFM ve 400-1600 RPM gücünde fanlar ve statik basınç değeri de 1.78. Kasayla birlikte gelen fanlar bu ise hiç fena sayılmaz.

Dahili fanları sanırsam bu emin değilim ama tasarımı aynı. 47.3 CFM ve 400-1600 RPM gücünde fanlar ve statik basınç değeri de 1.78. Kasayla birlikte gelen fanlar bu ise hiç fena sayılmaz.

Bu arada kasa mesh değil, ve 100R ise mesh, 100R'de toz filtresi yok, ama 275R'de var, sizce çok fazla fark yaratır mı?
Bir de attığınız fanlar acayip pahalı.

Bu arada kasa mesh değil, ve 100R ise mesh, 100R'de toz filtresi yok, ama 275R'de var, sizce çok fazla fark yaratır mı?
Bir de attığınız fanlar acayip pahalı.
Ön tarafındaki yapının yeterli hava akışını sağlayacağını düşünüyorum. Ek bir bilgi vermek istiyorum, her mesh olmayan kasanın hava akışı kötü olacak diye bir şey yok. XPG Battlecruiser mesela mesh değil ancak mesh panel kasalardan bile iyi hava akışına sahip.

1610289785095.png

Ön tarafındaki yapının yeterli hava akışını sağlayacağını düşünüyorum. Ek bir bilgi vermek istiyorum, her mesh olmayan kasanın hava akışı kötü olacak diye bir şey yok. XPG Battlecruiser mesela mesh değil ancak mesh panel kasalardan bile iyi hava akışına sahip.

Eki Görüntüle 828011

Sağ olun.
Bu arada bir sorum olacaktı, içinden fan kontrolcü çıkıyor mu?
Yoksa bunumu almam gerek;
Alfais 4303 Fan Çoklayıcı Y PWM Kablosu 4 pin Switch 3 pin 3 Port: Amazon.com.tr
@BerkayZ87

Son düzenleme:

Geri
Yukarı