Çözüldü MSI MAG Forge 112R kasanın RGB fanları uygulama ile kontrol edilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nncc01

Hectopat
Merhaba bugün sıfırı gelen MSI MAG Forge 112 r kasamın fan renklerini Dragon Center üzerinden değişemiyorum ancak kasanın kendi tuşundan değişiyor aynı kasayı daha önce de kullandım ancak böyle bir sorunla karşılaşmadım Dragon Center üzerinden anakart rengini değiştirebiliyorum.
Kasa: MSI MAG Forge 112R
Anakart: MSI MPG X570 Gaming Plus.

Çözüm
Sorunu çözmüştüm kasanın üstündeki LED tuşuna basılı tutum kapanın açıldı daha sonra yazılım ile kontrol edebildim.

Bu arada cevabın için teşekkür ederim.
Zannediyorum ki, fanları arkada bulunan kontrolcüye bağladın. Her fanın 3 pin soketinin yanında bir de çoğaltıcı özelliği olan 3 pin çıkışı olur. Fanları bu şekilde birbirine bağla ve son 3 pin girişini anakartının 3 pin soketine bağla. Bu şekilde bağlarsan eğer büyük ihtimalle anakartının yazılımından fanlarının rgb'lerini kontrol edebileceksin.

Sorunu çözmüştüm kasanın üstündeki LED tuşuna basılı tutum kapanın açıldı daha sonra yazılım ile kontrol edebildim.

Bu arada cevabın için teşekkür ederim.

Çözüm
Ben aslında bu sorunun cevabını almak için forumları araştırdım fakat, kontrolcüyü devre dışı bırakıp direkt anakarta bağlayarak sorunu çözeceğimizi düşünmüştüm. Fakat durum hiç öyle değilmiş. Sizin dediğimiz yöntemi şimdi bende denedim, evet işe yarıyor.
Ama sorun şu bunun cevabı neden hiç bir yerde yok. Artık bu yanıtınızdan sonra çözüm yolu forumlarda dolaşmaya başlar.
Teşekkürler.

Dostlar bunun tam çözümü nedir? Nasıl yani? LED tuşuna basılı tutup sonra bırakınca mı kontrol ediliyor.

LED tuşuna basılı tut açılıp kapanıyor gibi olup mystich light ta hangi şekildeyse öyle yanıyor.

Bu yaptığın mystich light üzerinden kontrol edebilmeni sağlıyor LED üzerinden belli şekillerde ve renklerde kontrol ediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı