MSI MAG Vampiric 011C RGB çalışmıyor

Fe4rlessBurak

Hectopat
Başlıktaki kasayı kullanıyorum. RGB özelliği olduğunu yeni öğrendim ama çalışmıyor hem içindeki fan hem de varsa ondan dışarıdaki aydınlatma. Bir tuşu falan mı var?

Fanın RGB kablosu güç kablosundan ayrı olur. 4pin 12V girişli bir kablosu olmalı. Başı şu şekilde. Anakartınız nedir? Anakartınızda 4pin 12V RGB header varsa oraya takabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210516-024508.png
    Screenshot_20210516-024508.png
    295,9 KB · Görüntüleme: 23
Kasanız da kontrolcü var mı?

Kontrolcü yokmuş ama bir tane buton varmış o kontrol ediyormuş ama basıyorum hiçbir şey olmuyor.
Fanın RGB kablosu güç kablosundan ayrı olur. 4pin 12v girişli bir kablosu olmalı. Başı şu şekilde. Anakartınız nedir? Anakartınızda 4pin 12v RGB header varsa oraya takabilirsiniz.

Böyle bir şey yok sanırım, anakartım MSI X470 GAMING Plus Max.

Kontrolcü yokmuş ama bir tane buton varmış o kontrol ediyormuş ama basıyorum hiçbir şey olmuyor.
Dediğim kabloya baktınız mı? Fandan 2 kablo gelmesi gerekiyor. 1 tanesi güç 1 tanesi RGB için. RGB kablosu takılı değilse yanmıyordur.

Hocam bu arada kasanın önünde LED tuşu varsa büyük ihtimal kontrolcü olması lazım o fanı kontrol etmek için. Fanın RGB bağlantısı herhangi bir yere bağlı mı?

Fandan çıkan kabloları takip et.

Kontrolcü illa kutu gibi olmak zorunda değil hocam. Kablo şeklinde kontrolcüler de var.

Hocam takılmamış o kadar çok kablo var ki haftaya falan bir bilgisayarcı gelecek eve o baksın diyorum anlamadığım bir sürü kablo var, veya size atsam ne olduğunu anlayabilir misiniz?
Kontrolcü illa kutu gibi olmak zorunda değil hocam. Kablo şeklinde kontrolcüler de var.
internetten baktım hocam, mikrodenetleyici bulunuyormuş, ama ben bulamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı