MSI MAG X570 Tomahawk üst düzey VRM yapısı ile geliyor

Vorplody

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
MSI’ın 2000 liraya kadar olan anakartlarındaki rezalet VRM yapısından şikayetçiydik. MSI da bunu anlamış olacak ki çok sağlam VRM yapısına sahip, X570 TUF Gaming ve X570 Aorus Elite fiyat bandında ama onlardan daha iyi VRM’lere sahip 210 dolarlık fiyat etiketine bir anakartla geliyor. Anakartın VRM’leri bir Threadripper’ı bile besleyecek güçte. Hatta 3950X’i pbo modunda VRM soğutması olmadan bile besleyebilecek yapıda. Ayrıca bu anakart Wi-Fi'da barındırıyor. Buildzoid’in detaylı incelemesi için;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5ABDBE0B-CEA8-4FF3-9757-5ADBF35A9FD9.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Maksimum kaç amper verebiliyor? MEG ACE ile farkı nedir? Ace sanırım daha üst modeli değil mi?
MEG ACE üst model tabii ki de. Birbirlerinin rakibi değiller. Bu anakartta 60A VRM’ler var. Aorus Elite ve Tuf Gaming’te 50A VRM’ler var. Anakartın bir sınırı yok aslında, dediğim gibi Threadripper işlemciyi bile besleyecek güçte. 3950X’e üst düzey OC yapılsa bile rahatlıkla besler. Videoda detaylı anlatımı var oradan izleyebilirsin.

Bu 2500 civarına gelirse pek mantıklı değil gibi çünkü X570 Taichi gibi üst seviye bir anakart var.
Mesajı şimdi gördüm. Tomahawk 200 dolar, Taichi 300 dolar. Tomahawk fiyat olarak X570 Tuf Gaming ve Aorus Elite ile aynı fiyata sahip dolar bazında. Ayrıca Wi-Fi ve Bluetooth’a da sahip. Kaldı ki aynı fiyatta olsalar bile Taichi alınmaz, VRM yapısı Taichi’den daha iyi ve VRM’ler 10 derece daha serin çalışıyor. Aralarında 100 dolarlık fiyat farkı olduğunu düşünürsek bir de Tomahawk varken Taichi’nin yüzüne bakılmaz bence :) Hatta sadece Taichi değil diğer X570 anakartlar için de geçerli bu. MSI f/p olarak mükemmel bir ürün çıkarmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Mesajı şimdi gördüm. Tomahawk 200 dolar, Taichi 300 dolar. Tomahawk fiyat olarak X570 Tuf Gaming ve Aorus Elite ile aynı fiyata sahip dolar bazında. Ayrıca Wi-Fi ve Bluetooth’a da sahip. Kaldı ki aynı fiyatta olsalar bile Taichi alınmaz, VRM yapısı Taichi’den daha iyi ve VRM’ler 10 derece daha serin çalışıyor. Aralarında 100 dolarlık fiyat farkı olduğunu düşünürsek bir de Tomahawk varken Taichi’nin yüzüne bakılmaz bence :) Hatta sadece Taichi değil diğer X570 anakartlar için de geçerli bu. MSI f/p olarak mükemmel bir ürün çıkarmış.
"Bu yorum yapıldığı zaman fiyatı belli değildi ve bu video yoktu"

Şu an yorumum ise bir bit yeniği aramadım değil şaşırttı.

Yanlış hatırlamıyorsam bu anakartın kullandığı VRM'ler ASRock TRX40 Taichi modeli ile aynı.

Son düzenleme:
"Bu yorum yapıldığı zaman fiyatı belli değildi ve bu video yoktu"

Şu an yorumum ise bir bit yeniği aramadım değil şaşırttı.

Yanlış hatırlamıyorsam bu anakartın kullandığı VRM'ler ASRock TRX40 Taichi modeli ile aynı.
TRX40 anakartların VRM’leri hakkında pek bilgim yok açıkçası takip ettiğim bir alan değil. Ama Buildzoid’in incelemesine göre bu anakartın VRM yapısı Threadripper bir işlemciyi rahatlıkla besleyebilir. Hatta VRM soğutması yokken 3950X’i PBO açıkken bile rahatlıkla ısınmadan besleyebilir. Açıkçası VRM sıcaklıklarına da baktığımız zaman 200 dolarlık fiyatına göre müthiş performans sergiliyor. X570 Aorus Elite’i satıp bunu mu alsam diye düşünmedim değil. Gerçi 3800X OC iken bile benim anakartın VRM sıcaklığı yük altında maksimum 41-42 derece görüyor Tomahawk alıp ne yapacağım :D Ama 3900X, 3950X gibi işlemciler için biçilmiş kaftan bence.

TRX40 anakartların VRM’leri hakkında pek bilgim yok açıkçası takip ettiğim bir alan değil. Ama Buildzoid’in incelemesine göre bu anakartın VRM yapısı Threadripper bir işlemciyi rahatlıkla besleyebilir. Hatta VRM soğutması yokken 3950X’i PBO açıkken bile rahatlıkla ısınmadan besleyebilir. Açıkçası VRM sıcaklıklarına da baktığımız zaman 200 dolarlık fiyatına göre müthiş performans sergiliyor. X570 Aorus Elite’i satıp bunu mu alsam diye düşünmedim değil. Gerçi 3800X OC iken bile benim anakartın VRM sıcaklığı yük altında maksimum 41-42 derece görüyor Tomahawk alıp ne yapacağım :D Ama 3900X, 3950X gibi işlemciler için biçilmiş kaftan bence.
TRX40 Taichi bile fiyatında göre güzel performans sergiliyor bir sıkıntı var ama:

Bu ana kartı bayağıdır bekliyorum ama hiç haber yok.
Adamlar ana karta sayfa bile açmış, BIOS güncellemesi yayınlamış ama kartın kendisi piyasada yok.☹

Son düzenleme:

Geri
Yukarı