MSI MAG251RX Ayar Tavsiyesi

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar geçen sene MSI MAG251RX almıştım fakat ne kadar uğraşsam da bir türlü doğru ayarı bulamadım, oyun içi ayarlarla oynayıp hangisi o an rahat geliyorsa onunla oynuyorum, sürekli ayar değiştirmek zorunda kalıyorum. İlk aldığımda kutusunda 1 MPRT yazıyordu şimdi sitesinden baktım 1 GtG imiş, şimdi benim tepki süresini azaltmak için ne yapmam lazım? CS:GO tarzı FPS oyunlarda motion blur açmalı mıyım? Açınca 1 ms oluyor diyorlar. Benim monitörüm şimdi 1 ms mi, yoksa 5 ms mi? FPS oyunları için ayar tavsiyesi verecek olan var mı? Bu arada MAG241RX ayarı vermeyin çünkü tamamen farklı ayarları var.

Monitörünüz 1MS ben de aynı monitörü kullanmaktayım. Ben yarış'ı seçip kullanıyorum. Oldukça memnunum. Genel olarak valorant oynadığımdan nvdia ayarlarından digital vibranceyi'de %63 falan yaptım. Daha canlı gözükmesi için yaptım o ayarı onun harici hiçbir şey yapmadım.

UFO testte 4 MS çıkıyor ve 1 MS yapılabileceği söyleniyor o hangi ayar işte hareket bulanıklığını önle seçeneği mi?

Ya kanka ben sana ne sormuşum, sen ne cevaplıyorsun. Niye bu forumda açtığım her konu böyle? Sorduğum sorulara cevap vermek için oluşturulmamış mı bu forum? Sorduğum hiçbir sorunun cevabını alamıyorum, şaka gibisiniz gerçekten. Hareket bulanıklığını önleyi açayım mı diyorum, ayar tavsiyesi istiyorum. Gelmiş özel cihazdan bahsediyorsun. Bizde biliyoruz özel cihaz olduğunu, ufacık şey için gidip birde özel cihaza mı para vereyim şimdi? Bilmiyorsanız yazmayın abi. Geçin gidin, konu bambaşka yere gidince cevapta bulamıyor insan.

Ya kanka ben sana ne sormuşum, sen ne cevaplıyorsun. Niye bu forumda açtığım her konu böyle? Sorduğum sorulara cevap vermek için oluşturulmamış mı bu forum? Sorduğum hiçbir sorunun cevabını alamıyorum, şaka gibisiniz gerçekten. Hareket bulanıklığını önleyi açayım mı diyorum, ayar tavsiyesi istiyorum. Gelmiş özel cihazdan bahsediyorsun. Bizde biliyoruz özel cihaz olduğunu, ufacık şey için gidip birde özel cihaza mı para vereyim şimdi? Bilmiyorsanız yazmayın abi. Geçin gidin, konu bambaşka yere gidince cevapta bulamıyor insan.
Hocam, her şey elinin altında aç interneti bak yabancı forumlarda da bir sürü bilgi mevcut. O kadar bilgisizsin ki ufotest 4 gösteriyor diyorsun. O yazanın tepkime süresi olmadığını söylüyorum. Ben biliyorum diyorsun?? Madem biliyorsun, ne demeye yazıyorsun?? Burada insanlar sana yardımcı olmaya çalışıyor uslubun çok yanlış. İnsanlık ben de kalsın, ben sana yine cevap vereyim. Hareket bulanıklığında oynadığın oyun türüne göre açıp kapayabilirsin. Ben rekabetçi oyunlar oynadığım için açmamayı tercih ediyorum.

Açıp interneti baktım ve cevap bulamadım, yardım etmeye çalıştığının farkındayım ona lafım yokta, kardeşim sen alakasız bir yerde alakasız bir şey söylüyorsun. Sorduğum cevaplarda havada kalıyor ki bunu yapan sadece sen değilsin, genel olarak çok alakasız cevaplar veriyorsunuz bilmiyorsan yazmayın, bilen kişi cevaplayacaktır. Yardım etmeye çalışırken işleri daha kötüye ve konuyu bambaşka yerlere taşıyorsunuz. Özel alet varmış, ne yapayım kardeşim durduk yerde bir MS değeri için özel alet mi alayım?

Açıp interneti baktım ve cevap bulamadım, yardım etmeye çalıştığının farkındayım ona lafım yokta, kardeşim sen alakasız bir yerde alakasız bir şey söylüyorsun. Sorduğum cevaplarda havada kalıyor ki bunu yapan sadece sen değilsin, genel olarak çok alakasız cevaplar veriyorsunuz bilmiyorsan yazmayın, bilen kişi cevaplayacaktır. Yardım etmeye çalışırken işleri daha kötüye ve konuyu bambaşka yerlere taşıyorsunuz. Özel alet varmış, ne yapayım kardeşim durduk yerde bir MS değeri için özel alet mi alayım?
Dostum o zaman ne için ufo testte 4ms gözüküyor diyorsun? Alakasız. bir şey söylemedim yanlış bildiğin bir şeyi düzelttim. Tepkime hızını bu şekilde öçlemezsin diye. Kullandığın monitör tepkime süresi olarak TN paneller ile yarışan bie monitör. Dediğim gibi ben anti motion ya da gsync gibi özelliklerin input lag yaptığını okudum. Bir yerde de veriler vardı bununla ilgili. Tabi bunlar çok küçük fark belki hissetmezsin bile ama ben kendimi kapalı olarak daha iyi hissediyorum.

Geri
Yukarı