MSI MAG271C 144 Hz'den 90 Hz'e düşüyor

Berk ayvalı

Femtopat
MSI MAG271C 144 Hz 1 ms 27 Inc monitörü 3 gün önce satın aldım ve bir olayla karşılaştım. Oyunların içinde belli bir süre sonra ve oyundan çıktıktan sonra belli bir süre daha Hz ayarım kendiliğinden 90 Hz'e düşüyor. Ayarlarımın hepsi 144'e sabitli bir durumda gelişmiş görüntü ayarlarından 144 seçip sabitlememe rağmen bu hatayı alıyorum ve doğal olarak monitör 90 Hz'e düştüğünde ekranda dalgalanmalar oluyor fakat 144 Hz'e tekrar çıktığında hiçbir sorun kalmıyor. Hz ayarımı nasıl 144'e tamamen sabitlerim veya bu sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi? Eğer bu bir arızaysa iade edeceğim monitörü.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI MAG271C 144Hz 1ms 27 Inc monitörü 3 gün önce satın aldım ve bir olayla karşılaştım. Oyunların içinde belli bir süre sonra ve oyundan çıktıktan sonra belli bir süre daha HZ ayarım kendiliğinden 90Hz'e düşüyor. Ayarlarımın hepsi 144E sabitli bir durumda gelişmiş görüntü ayarlarından 144 seçip sabitlememe rağmen bu hatayı alıyorum ve doğal olarak monitör 90Hz'e düştüğünde ekranda dalgalanmalar oluyor fakat 144Hz'e tekrar çıktığında hiçbir sorun kalmıyor. HZ ayarımı nasıl 144E tamamen sabitlerim veya bu sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi? Eğer bu bir arızaysa iade edeceğim monitörü.

Bende de 240 Hz bir panel var. Bu durumu ben de yaşıyorum fakat sıkıntı yok benim için. Hz'i düşürüp tekrar Max yaptığımda sorun düzeliyor. Tabi bu durum başkaları için rahatsız edici olabilir.

Bende de 240 Hz bir panel var. Bu durumu ben de yaşıyorum fakat sıkıntı yok benim için. Hz'i düşürüp tekrar Max yaptığımda sorun düzeliyor. Tabi bu durum başkaları için rahatsız edici olabilir.
Herhangi bir çözümü var mıdır bunun veya bu olay bir monitör arızası mıdır çünkü daha 3 gün önce aldım monitörü

Monitör çok ısınıyor mu? Isındığı için HZ düşürüyor olabilir, bir yerde görmüştüm.

Zannetmiyorum. Benim yaşadığım durum şu:
Mesela Brawlhalla oynadıktan sonra oyundan çıkınca ekran 60 Hz oluyor çünkü Brawlhalla en fazla 60 FPS destekliyor. Bu yüzden benim yaşadığım bu durum oyundan oyuna değişiyor. Mesela CS:GO'dan çıktıktan sonra bir sıkıntı yaşamıyorum. Normal 240 Hz devam ediyorum.

Zannetmiyorum. Benim yaşadığım durum şu:
Mesela Brawlhalla oynadıktan sonra oyundan çıkınca ekran 60 Hz oluyor çünkü Brawlhalla en fazla 60 FPS destekliyor. Bu yüzden benim yaşadığım bu durum oyundan oyuna değişiyor. Mesela CS:GO'dan çıktıktan sonra bir sıkıntı yaşamıyorum. Normal 240 Hz devam ediyorum.
Oynadığım oyun LOL oda 144fps i destekliyor yani dediğiniz gibi bir durum söz konusu değil bu hz olayını tamamen sabitleme gibi bir olay yok mu

Yeni konular

Geri
Yukarı