75 Hz'den 144 Hz'e geçilir mi?

Arrowqueen

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar RX 5600XT kullanıcısıyım Ryzen 5 2600 işlemcim var. Şu an kullandığım monitör AOC G2260 TN panelli 75 Hertz monitör. Alma imkanım az da olsa var 144 Hertz monitörü. 1400 TL'ye Vatan'da ViewSonic VX2458 var, Curved ve VA panel. Rekabetçi oyunlar pek oynamam. Oynarsam da nadir. Daha çok storyli oyunlar oynuyorum. Bunun için 1400 TL verip geçmeye değer mi? Yoksa 75 Hertz IPS panele mi geçmeliyim? Şu an ki monitörümün görüntü kalitesini hiç beğenmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 144 Hertz monitöre geçiş yapmalısın. Senin için daha iyi bir yatırım olabilir. İleride bilgisayarını yükseltebilirsin. Ayrıca 144 Hertzde gezinmek bile daha farklı daha bir akıcı oluyor.

Tazeleme hızı daha yüksek olan monitörler özellikle rekabetçi oyunlar için avantajlı. TN panelden VA panele geçtiğiniz için o görüntü farkını hissedersiniz fakat tazeleme hızı çok bir etki etmez. Bütçeniz nedir?

Tazeleme hızı daha yüksek olan monitörler özellikle rekabetçi oyunlar için avantajlı. TN panelden VA panele geçtiğiniz için o görüntü farkını hissedersiniz fakat tazeleme hızı çok bir etki etmez. Bütçeniz nedir?
1500-1600 tl civarında bütçem var. Ama işte o kadar para vermeye değer mi diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı