MSI MAG274 adaptöründen ses geliyor

Maximuma verince dediğiniz parametreyi şöyle bir görüntü çıkıyor (RPG moduna da bakmıştım o daha da kötü olmuştu)
Hocam SS aldım ama GPUdan aldığı için yazılar kötü çıkmamış :D
Standart görünmüş resimde
Yazıların içinde morumsu bir renk göremedim ama iyileştirmede "Orta" ayardan sonrakilere geçince bozuyor yazıları...
Joystickte diğer monitörler gibi, hassasiyet-hissiyat sıfır.
Eki Görüntüle 927251
Hocam resimde MAG274R modelinin kullandığı panel tahminim veya panel o.
Büyük ihtimalle C1 revizyon.
Aklımda olan (Ne kadar almak istemesem de...AUO panel kullanıyor) model de:

Acer Predator XB273GPbmiiprzx​

@aragornxx hocam monitör çerçevesine (Panelin oturduğu kenarlara) dikkatlice baktınız mı? Bende panel sağ çerçevenin içine tam oturmuşken sol çerçeve de ortası dışarı çıkmış vaziyette.
@aragornxx hocam son sorum için bildirim gelmedi herhalde, cevaplayabilir misiniz?

Evet sorularını yeni gördüm. Hemen cevaplayayım. Benim monitör de ölü pixel yok ama ips glow ve ışık sızması var. Gözden gelinecek bir seviye de fazla dert etmedim. Ben kagıt üstünde yazıldıgı gibi olmadıgı için iade edecegim nasib olursa pazartesi günü mng kargoya gönderecegim. Paneli ben kontrol ettim her hangi bir sorun görmedim. Sag ve sol tarafta sadece panelin siyah şeritlerine bakınca hafiften bir çukurluk görüyorum ama abartı olarak panel siyah şeritten içeri çökmemiş. Boydan boya biraz siyah şeritin içinde kalmış. Bunu pek önemsemedim.

Son düzenleme:
Evet sorularını yeni gördüm. Hemen cevaplayayım. Benim monitör de ölü pixel yok ama ips glow ve ışık sızması var. Gözden gelinecek bir seviye de fazla dert etmedim. Ben kagıt üstünde yazıldıgı gibi olmadıgı için iade edecegim nasib olursa pazartesi günü mng kargoya gönderecegim. Paneli ben kontrol ettim her hangi bir sorun görmedim. Sag ve sol tarafta sadece panelin siyah şeritlerine bakınca hafiften bir çukurluk görüyorum ama abartı olarak panel siyah şeritten içeri çökmemiş. Boydan boya biraz siyah şeritin içinde kalmış. Bunu pek önemsemedim.
Hocam ben de talep oluşturmuştum, dersleri toparladıktan sonra göndereceğim. IPS Glow göremedim ama hareketli karelerde (Video izlerken, eski monitördeki gibi) ghosting oluyor...
Panel konusunu yanlış anlatmış veya anlamış olabilirim, şöyle demek istedim: Monitör çerçevesinin (Siyah şerit derken çerçeveyi mi yoksa panelin Zeroframe denilen yanlarda ki siyah bölmeyi mi dediniz) panel içine gömülü hani, sol taraf ta ise sağdan bakınca panelin ortası monitör çerçevesinden dışa doğru hafif bombe almış vaziyette.

Hocam ben de talep oluşturmuştum, dersleri toparladıktan sonra göndereceğim. IPS Glow göremedim ama hareketli karelerde (Video izlerken, eski monitördeki gibi) ghosting oluyor...
Panel konusunu yanlış anlatmış veya anlamış olabilirim, şöyle demek istedim: Monitör çerçevesinin (Siyah şerit derken çerçeveyi mi yoksa panelin Zeroframe denilen yanlarda ki siyah bölmeyi mi dediniz) panel içine gömülü hani, sol taraf ta ise sağdan bakınca panelin ortası monitör çerçevesinden dışa doğru hafif bombe almış vaziyette.

Merhaba. İade yaptınız mı? Ben iade etmek zorunda kaldım. Monitörden renk kalitesi olarak memnun kaldım aslında. Parlaklık olsun, renk kalitesi olsun gördügüm görüntü olsun aslnıda her şey çok iyiydi. İlk kullanımda ayarlamak zor oldu negatiftim ama sonradan alıştım ve çok begendim. Fakat FreeSync açınca görüntüde titreme sorunu yaşanıyordu. Bknz: FreeSync Flickering. Bu sebeple iade etmek zorunda kaldım. Sagolsun amazon 2 gün içinde paramı iade etti çok hızlıydı. Monitör alacaklara gönül rahatlıgıyla Amazon.tr'yi öneririm. Ama satıcısı Amazon.tr olsun mutlaka :)

Merhaba. İade yaptınız mı? Ben iade etmek zorunda kaldım. Monitörden renk kalitesi olarak memnun kaldım aslında. Parlaklık olsun, renk kalitesi olsun gördügüm görüntü olsun aslnıda her şey çok iyiydi. İlk kullanımda ayarlamak zor oldu negatiftim ama sonradan alıştım ve çok begendim. Fakat FreeSync açınca görüntüde titreme sorunu yaşanıyordu. Bknz: FreeSync Flickering. Bu sebeple iade etmek zorunda kaldım. Sagolsun amazon 2 gün içinde paramı iade etti çok hızlıydı. Monitör alacaklara gönül rahatlıgıyla Amazon.tr'yi öneririm. Ama satıcısı Amazon.tr olsun mutlaka :)
Hafif ghosting var, önceki IPS panelden dolayı gözüm alışkındı; panelin sol tarafında dışa doğru bombeleşme olduğundan veya ölü pikseller baş gösterdiğinden dolayı iade ettim. Renk konusunda eski modelden pek fark göremedim...Daha doğrusu, panel üretici firma bilgisini vermemişler (İnnolux'un yaptığını tahmin ediyorum, aynı özelliklerde panel modeli bulmuştum). Paneli kalitesiz hissettirdi...FreeSync'a bağlı titreme, normal kullanımda da titreme yaşamadım.

Kozmetik olarak çok hoşuma gitti, 2500-3100TL civarında aynı kozmetikte monitör bulabilir miyim? Bilemiyorum.
Aynı şekilde birkaç gün içerisinde ödemeyi aldım.
Benq firmasının Zowie kategorili monitörlerinden XL2731 düşündüm (CS:GO, Valorant vb. FPS oynamasam da filmlerde ghostinge tahammül edemiyorum. TN panelin renkleri çamur gibi olsada almayı düşünüyorum. 3000TL civarında düzgün IPS bulunmaz herhalde, çok araştırdım.)

Alternatif olarak:
-Acer'in UM.HX3EE.P20 (Model adları benzerlik gösterdiğinden karışmaması için ürün kodunu yazdım)
-Benq EX2710
Veya LG firmasının 27" monitörlerinden birini tercih ederim. Panelin AUO olmasına özen göstereceğim.
Açıkçası bazı modellerin (rağbet gören) fiyatları artmış, şuanda o fiyatları hak etmiyorlar.

Son düzenleme:
Hafif ghosting var, önceki IPS panelden dolayı gözüm alışkındı; panelin sol tarafında dışa dousunğru bombeleşme olduğundan veya ölü pikseller baş gösterdiğinden dolayı iade ettim. Renk konda eski modelden pek fark göremedim...Daha doğrusu, panel üretici firma bilgisini vermemişler (İnnolux'un yaptığını tahmin ediyorum, aynı özelliklerde panel modeli bulmuştum). Paneli kalitesiz hissettirdi...FreeSync'a bağlı titreme, normal kullanımda da titreme yaşamadım.

Kozmetik olarak çok hoşuma gitti, 2500-3100TL civarında aynı kozmetikte monitör bulabilir miyim? Bilemiyorum.
Aynı şekilde birkaç gün içerisinde ödemeyi aldım.
BenQ firmasının Zowie kategorili monitörlerinden XL2731 düşündüm ( CS:GO, Valorant vb. FPS oynamasam da filmlerde ghostinge tahammül edemiyorum. TN panelin renkleri çamur gibi olsa da almayı düşünüyorum. 3000TL civarında düzgün IPS bulunmaz herhalde, çok araştırdım.)

Alternatif olarak:
-Acer'in UM. HX3EE. P20 (Model adları benzerlik gösterdiğinden karışmaması için ürün kodunu yazdım)
-BenQ EX2710
Veya LG firmasının 27" monitörlerinden birini tercih ederim. Panelin AUO olmasına özen göstereceğim.
Açıkçası bazı modellerin (rağbet gören) fiyatları artmış, şu anda o fiyatları hak etmiyorlar.

Ghosting senin için sorunsa 1 ms GtG IPS modellere yönelmen lazım. Ama piyasada baktıgım kadarıyla 1 ms GtG monitörlerin çogu 240 Hz. :)

Bana MSI monitörün renk kalitesi çok iyi geldi. Parlaklıgı vs çok iyiydi tam aradıgım renk kalitesini aslında bulmuştum. Benim için en önemli nokta ekranın yansıma yapmamasıydı. IPS Glow fazla yoktu. Bu ekranı çok iyi yansıma önleyici filtreler ile kaplamışlar anladıgım kadarıyla. IPS Glow olsa bile ekran parlamıyordu. Ekrandan yansıma hiç olmuyordu. Ekrana çok rahat bakabiliyordum. Bu konuda MAG274R'ı tek geçerim. Ama FreeSync açınca titremeler oldugu için ve biraz ghosting oldugu için iade verdim. İlginç olan yanıysa kimse bu sorunu yaşamamış. Başka monitörler kullandım. Sorun ekran kartımda olsa onlarda FreeSync açınca bu sorunu yaşardım. Başka monitörlerde bu tarz bir sorun yaşamadım. Sorunun monitörde olduguna kanaat getirdim şühpesiz olarak.

Sonra gidip EX2710 aldım. Monitörün tepkime süresi hariç kalan her şeyi biraz kötüydü. Tepkime süresi düşüklügü olarak üstüne tanımam. Ama renk modlarını begenmedim. İPS Glow çok fazlaydı. Siyahlar gözüme aşırı siyah geldi. Sonra gidip bir kaç araştırma yaptım youtube'dan Tech Yes City isimli kanal en düşük parlaklık seviyesini 210 cd/m2, en yüksek parlaklık seviyesini 250 cd/m2 olarak ölçmüş. Parlaklıgı bana da çok düşük geldi. Aslında bu video'u monitörü almadan öncede incelemiştim ama her monitörde bu kadar kötü parlaklık seviyesi olmaz diye tahmin edip satın aldım. Sonuç olarak pişman oldum. Tn panel kadar cansız renkler vardı neredeyse. MSİ monitörü aldıgımda 300 cd/m2 olarak satın aldım. EX2710 400 cd/m2 olarak satın aldım ama MSİ daha parlak ve canlı görüntü sunmuştu. İPS GLOW siyah sahnede kendini aşırı belli ediyordu ve parlaklık düşük olunca vede siyah tonları gerçekten aşırı siyah, göze hitap ettigi için iade verdim. Hatta arkadaşın monitörünü gidip test ettigimde CS:GO gibi oyunlarda çok siyah renk kullanılıyor. Karakterlerin kaskları vs. EX2710 kadar asla aşırı koyu siyah görüntü görmedim. Renkler daha dogaldı. EX2710'da ise sanki siyahlar perwoll ile yıkanmış gibi ilk günkü gibi çok koyu siyahtı yani dogal degildi. Bu siyahlık aşırı rahatsız ediyor insanı ama böyle de sevenler olabilir. Almak istersen EX2510 tavsiye ederim. Yes City isimli kanal EX2710 ve EX2510'u test edip EX2510 öneriyordu. 2510'nun parlaklık seviyesini 320 cd/m2 olarak ölçmüş. Güzel bir görüntü kalitesi ve düşük tepkime süresiyle seni memnun edebilir. EX2710 önermem.

LG'nin panellerin çogu AUO panel. Aslında AUO paneldense panda innolux panelleri tercih ederim. En çok İPS Glow AUO panellerde oluyor. Begenecegini düşünmüyorum bu sebeple. İPS Glow sebebiyle iade verirsin büyük ihtimal. AUO İPS yani gerçek adıyla A-HVA İPS panelleri kullanıyor çogu LG monitörler. Hatta daha iyi anlayıp, görmen için rtings.com'a girip monitör incelemelerinin 'Black Uniformity' kısmına gelip resimleri karşılaştırmanı tavsiye ederim. Ben LG27GL650F ile MSİ MAG273R monitörlerin siyah resim performanslarını karşılaştırdım. LG monitör MSİ'nin yanından bile geçemez. LG aşırı parlak İPS Glow'a sahip.

Monitör alacaksam bundan sonra Rtings üzerinden incelerim. İncelemesi yoksa almam. Çünkü biz titiz kullancıyız.Piyasadaki çogu monitör beklentilerimiz karşılamıyor. Birisinin tepkimesi iyi oluyor, parlaklıgı düşük oluyor İPS Glow oluyor. Digerinin parlaklıgı yüksek oluyor tepkime yüksek ve ips glow oluyor vs vs. Hepsi mükemmel olsun demiyorum her şeyin ortası olsa bana yine yeter. VG279QM alacaktım aslında bu sebeple rtings'den inceledim. Siyah performansı olarak 7.2 puan almış. Ama MSİ MAG 273 ile karşılaştırmamda MSİ monitörün fotograf görüntüsü daha iyi geldi gözüme. Bunun sebebi anladıgım kadarıyla Asus'un AUO panel Msi'nin İnnolux panel kullanmasından dolayı. Ve VG279QM 60 Hz'de 35-40 ms İnput Lag performansı vermiş. Aşırı kötü. Ama söylentilere göre 240 Hz'de kullanırken 60 Fps alsak bile input lag olmayacakmış. Sadece monitörü 60 Hz olarak kullanırsak bu İnput lag olacakmış. Net bir cevap alamadım. Bu konuyu araştırıp VG279QM almayı planlıyorum.

Büyük olasılık ile IPS Glow sizde olmuş, hiç yaşamadım.
Monitörü iade etmemdeki ana sebep, panelin sol tarafı doğru bombeleşmiş olmasıydı (Ölü veya sıkışmış pikselleri söylemiyorum bile...)
Panel üreticisini, arayıp bulduktan (Panelook adlı siteden, özelliklere göre filtreleyip bulduğum Innolux M270HCA-L6B Rev.C1 Overview - Panelook.com model) sonra pekte hoşuma gitmedi doğrusu...

Azda olsa kafamda EX2710 vardı (Almayacaktım ama merak uyandırıyordu...BenQ deyip, incelemek istedim :D). Model hakkında bilgilendirip, diğer modelini tavsiye ettiğiniz için teşekkür ederim.

MAG274R modelinin panelini, İnnolux firmasının ürettiği model paneli, monitör ile özdeşleştirince iştahım kaçtı doğrusu...LG veya Acer'in üst segmenti AUO panel kullandığından daha çok ısındığımı söyleyeyim; onlarda da IPS Glow olduğunu söylemeniz, karar vermemi veya monitör almamı iyice zorlaştırıyor. Boşluğa düştüm doğrusu...
Monitörleri incelerken, TFTCentral, Rtings, Display Specifications, Display Ninja vb. forum veya sitelere bakmadan içim rahat etmez (Rtings firmasının/AR-GE incelemelerine ara sıra bakarım ama dediğiniz "Siyahlık derecesi" (kontrasttan bahsediyorsunuz herhalde, çok baskın duruyor demişsiniz) parametresine bakmadım. Onlara da bakmayı ihmal etmeyeceğim, teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi "Titiz kullanıcıyız..." bu titizlik veya detaycılık zamanımı ciddi oranda harcıyor.
ASUS firmasının ROG serisi haricinde monitör almayı aklımın ucundan dahi geçirmiyorum (Standına veya TUF ibaresi altına ürünlerinden tiksiniyorum).

MAG274R modelinin de gecikmesini TFTCentral'den baktığım kadarı ile (Belirttiğim panel için diyorum, 17-24MS arasında idi. Hatırladığım kadarı ile...Alternatif panelde olabilir.)
En son belirttiğiniz giriş gecikmesi olayını pek araştırmadım, incelemeniz bittiğinde, bilgilendirirseniz sevinirim (ASUS almam :D).
MAG274R gibi stant bazında bir monitör bulamayacağımı biliyordum, arada özlüyorum :D.
Renk konusunda pek şaşırtmamıştı açıkçası ama sizin 273 modeli için yaptığınız incelemeler, tekrar MSI almaya itiyor beni...

Alacağım model LG 27GN750-B olacak herhalde (27GL650F-B modeli ile arasında Hz ve GSYNC "Uyumlu" ibaresi farkı var. Öyle gördüm. 27GL650F-B aslında 1800-1900TL civarında olması gerekirken 1-2 ay içerisinde 2300TL ye çıkarak F/P oranının kaybetmiş...Beni üzen şey, 27GN750-B için 3000TL vereceğim...)

Büyük olasılık ile IPS Glow sizde olmuş, hiç yaşamadım.
Monitörü iade etmemdeki ana sebep, panelin sol tarafı doğru bombeleşmiş olmasıydı (Ölü veya sıkışmış pikselleri söylemiyorum bile...)
Panel üreticisini, arayıp bulduktan (Panelook adlı siteden, özelliklere göre filtreleyip bulduğum Innolux M270HCA-L6B Rev.C1 Overview - Panelook.com model) sonra pekte hoşuma gitmedi doğrusu...

Azda olsa kafamda EX2710 vardı (Almayacaktım ama merak uyandırıyordu...BenQ deyip, incelemek istedim :D). Model hakkında bilgilendirip, diğer modelini tavsiye ettiğiniz için teşekkür ederim.

MAG274R modelinin panelini, İnnolux firmasının ürettiği model paneli, monitör ile özdeşleştirince iştahım kaçtı doğrusu...LG veya Acer'in üst segmenti AUO panel kullandığından daha çok ısındığımı söyleyeyim; onlarda da IPS Glow olduğunu söylemeniz, karar vermemi veya monitör almamı iyice zorlaştırıyor. Boşluğa düştüm doğrusu...
Monitörleri incelerken, TFTCentral, Rtings, Display Specifications, Display Ninja vb. forum veya sitelere bakmadan içim rahat etmez (Rtings firmasının/AR-GE incelemelerine ara sıra bakarım ama dediğiniz "Siyahlık derecesi" (kontrasttan bahsediyorsunuz herhalde, çok baskın duruyor demişsiniz) parametresine bakmadım. Onlara da bakmayı ihmal etmeyeceğim, teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi "Titiz kullanıcıyız..." bu titizlik veya detaycılık zamanımı ciddi oranda harcıyor.
ASUS firmasının ROG serisi haricinde monitör almayı aklımın ucundan dahi geçirmiyorum (Standına veya TUF ibaresi altına ürünlerinden tiksiniyorum).

MAG274R modelinin de gecikmesini TFTCentral'den baktığım kadarı ile (Belirttiğim panel için diyorum, 17-24MS arasında idi. Hatırladığım kadarı ile...Alternatif panelde olabilir.)
En son belirttiğiniz giriş gecikmesi olayını pek araştırmadım, incelemeniz bittiğinde, bilgilendirirseniz sevinirim (ASUS almam:D ).
MAG274R gibi stant bazında bir monitör bulamayacağımı biliyordum, arada özlüyorum :D.
Renk konusunda pek şaşırtmamıştı açıkçası ama sizin 273 modeli için yaptığınız incelemeler, tekrar MSI almaya itiyor beni...

Alacağım model LG 27GN750-B olacak herhalde (27GL650F-B modeli ile arasında Hz ve GSYNC "Uyumlu" ibaresi farkı var. Öyle gördüm. 27GL650F-B aslında 1800-1900TL civarında olması gerekirken 1-2 ay içerisinde 2300TL ye çıkarak F/P oranının kaybetmiş...Beni üzen şey, 27GN750-B için 3000TL vereceğim...)

MSİ'da yaşamadım ama LG 27GL650F ve EX2710'da aşırı bir İPS Glow yaşadım. LG ve EX2710 AUO panel kullanıyor. Sanırım AUO H-VA panellerin hızlı olmasının avantajının yanında İPS Glow kaçınılmaz oluyor. MSI innolux demiştik bence de öyle. AUO panel kadar Glow görmedim.

V279QM rtings'de incelenmiş ve İPS Glow'un fazla olmadıgından bahsetmişler. VG279QM'in olayı biraz karışık. Ayarlarda OverDrive var 80 yaparsanız 240 FPS ve üstünde stabil çalışıyor. 200 140 FPS'de kötüleşmeye başlıyor. 60 FPS'de ise 20 Ms VA panel kadar ghosting oluyor ama tersine. OverDrive 0'da kullanılrsa her FPS'de stabil oluyormuş. Gecikme olayını tam anlayamadım ama 240 Hz ve 280 Hz'de ayarlı kalırsa İnput lag yapmıyormuş. DH editörü Burak Şolt bu monitörü kullanıyor hemde 3 tane almış o sebeple aslında alasım vardı. O adam çok titiz bir kullanıcı ve o memnunsa ben de memnun olurum diye düşündüm. Hem renk hem hız anlamında o memnun kalmış.

LG 27GN750-B renk olarak en iyisi olacaktır. İPS Glow nasıl olur bilmiyorum. Ama rtings'den geçerli oy almış: ''Black uniformity isn't bad for an IPS monitor. Despite the visible clouding and some backlight bleed, it's much better than the AW2720HF, which is another 240Hz monitor.'' Benim LG almamamın tek sebebi standın çok yüksekte kalması. Mesela ASUS 27 inç monitör min-max yükseklik 38 cm ile 51 cm arası ayarlanıyor. LG monitör min-max yükseklik 46 cm ile 57 cm oluyor. Boyu küçük olanı geçtim 180 olan tanıdıgım bile rahatsız olmuştu LG'nin kötü ergonomisi sebebiyle. Boyun kaç cm bilmiyorum ama 180 ise bence al dene 170 boyundaysan sakın alma derim. Yokuş yukarı bakar gibi monitörü izlersin oturdugun yerden. Bunun dışında monitörü asmak için stand falan alacaksan LG 27GN750-B bence harika seçim.. Şimdiden hayırlı olsun

MSİ'da yaşamadım ama LG 27GL650F ve EX2710'da aşırı bir İPS Glow yaşadım. LG ve EX2710 AUO panel kullanıyor. Sanırım AUO H-VA panellerin hızlı olmasının avantajının yanında İPS Glow kaçınılmaz oluyor. MSI innolux demiştik bence de öyle. AUO panel kadar Glow görmedim.

V279QM rtings'de incelenmiş ve İPS Glow'un fazla olmadıgından bahsetmişler. VG279QM'in olayı biraz karışık. Ayarlarda OverDrive var 80 yaparsanız 240 FPS ve üstünde stabil çalışıyor. 200 140 FPS'de kötüleşmeye başlıyor. 60 FPS'de ise 20 Ms VA panel kadar ghosting oluyor ama tersine. OverDrive 0'da kullanılrsa her FPS'de stabil oluyormuş. Gecikme olayını tam anlayamadım ama 240 Hz ve 280 Hz'de ayarlı kalırsa İnput lag yapmıyormuş. DH editörü Burak Şolt bu monitörü kullanıyor hemde 3 tane almış o sebeple aslında alasım vardı. O adam çok titiz bir kullanıcı ve o memnunsa ben de memnun olurum diye düşündüm. Hem renk hem hız anlamında o memnun kalmış.

LG 27GN750-B renk olarak en iyisi olacaktır. İPS Glow nasıl olur bilmiyorum. Ama rtings'den geçerli oy almış: ''Black uniformity isn't bad for an IPS monitor. Despite the visible clouding and some backlight bleed, it's much better than the AW2720HF, which is another 240Hz monitor.'' Benim LG almamamın tek sebebi standın çok yüksekte kalması. Mesela ASUS 27 inç monitör min-max yükseklik 38 cm ile 51 cm arası ayarlanıyor. LG monitör min-max yükseklik 46 cm ile 57 cm oluyor. Boyu küçük olanı geçtim 180 olan tanıdıgım bile rahatsız olmuştu LG'nin kötü ergonomisi sebebiyle. Boyun kaç cm bilmiyorum ama 180 ise bence al dene 170 boyundaysan sakın alma derim. Yokuş yukarı bakar gibi monitörü izlersin oturdugun yerden. Bunun dışında monitörü asmak için stand falan alacaksan LG 27GN750-B bence harika seçim.. Şimdiden hayırlı olsun

V279QM modeline bir ara baktım ama sadece baktım :D. ASUS gerçekten itici geliyor (ROG serisi hariç). Tekrar bakacağım...

Amazonda 27GN750-B tükenmiş, farklı bir yerden almayı düşünmüyorum. Rtings sonuçlarına bakmıştım, dediğiniz gibi ortalama bir oy...Daha önceden 27GL650F-B almamamın sebebi, stantlarının ergonomisinin olmaması idi; tekrar bir şans vermek istedim ama stok sorunu var.
Herhalde MAG274R2 alacağım :D (Öncekinden farkı, NVIDIA uyumlu veya 165Hz olması...Çok garip).
Aslında aklımda şunlarda var ama panel çerçevesini (Arka tablayı) sevmiyorum :D : https://www.epey.com/monitor/karsil...iprzx_acer-predator-xb273gpbmiiprzx/farklari/

V279QM modeline bir ara baktım ama sadece baktım :D. ASUS gerçekten itici geliyor (ROG serisi hariç). Tekrar bakacağım...

Amazonda 27GN750-B tükenmiş, farklı bir yerden almayı düşünmüyorum. Rtings sonuçlarına bakmıştım, dediğiniz gibi ortalama bir oy...Daha önceden 27GL650F-B almamamın sebebi, stantlarının ergonomisinin olmaması idi; tekrar bir şans vermek istedim ama stok sorunu var.
Herhalde MAG274R2 alacağım :D (Öncekinden farkı, NVIDIA uyumlu veya 165Hz olması...Çok garip).
Aslında aklımda şunlarda var ama panel çerçevesini (Arka tablayı) sevmiyorum :D : https://www.epey.com/monitor/karsil...iprzx_acer-predator-xb273gpbmiiprzx/farklari/

Evet Asus monitör nedense bana da itici geliyor. DH editörü Burak Şolt'da 3 tane var. Görüntü kalitesi ve hız olarak begenmiş. İPS Glow yok diyor. İnceleme videosunda izledim. Sponsor durumu falanda yok kendisi parayı basıp almış. Sırf bu sebepten alasım var. Kötü bir şey çıkmayacak gibi.

Msi Mag251rx harika ama 24.5 inç almak istemiyorum. Bunun 27 versiyonu olsaydı alırdım.

27GN750 dogru tercih bence. Hatta standını biraz güzel yapsalarmış gözüm kapalı alırdım. Standı çok yüksekte kalıyor oturma pozisyonuma göre yoksa 1 saniye düşünmezdim. VA panel bakayım dedim G7 dışında ghostingsiz VA panel yok. VG279QM alacagım ben. Başka seçenek yok.

Evet Asus monitör nedense bana da itici geliyor. DH editörü Burak Şolt'da 3 tane var. Görüntü kalitesi ve hız olarak begenmiş. İPS Glow yok diyor. İnceleme videosunda izledim. Sponsor durumu falanda yok kendisi parayı basıp almış. Sırf bu sebepten alasım var. Kötü bir şey çıkmayacak gibi.

Msi Mag251rx harika ama 24.5 inç almak istemiyorum. Bunun 27 versiyonu olsaydı alırdım.

27GN750 dogru tercih bence. Hatta standını biraz güzel yapsalarmış gözüm kapalı alırdım. Standı çok yüksekte kalıyor oturma pozisyonuma göre yoksa 1 saniye düşünmezdim. VA panel bakayım dedim G7 dışında ghostingsiz VA panel yok. VG279QM alacagım ben. Başka seçenek yok.

Öyle diyorsa...Bakmadım ama 3 monitörde de sıkıntı yok ise alınır. MAG251RX modelinin standı güzel gelmedi...Tabi 280Hz veya diğer özellikleri (Araştırmadım) fiyatının hakkını veriyordur herhalde...(24.5" bende sevmiyorum)

27GN750 stok sorunu olmasa alırdım ama o da standı dolayısıyla hevesimi kırıyor. Boy sıkıntısı olmazda (Boynumu esnetip bakmayı, omurgamı ayırmayı seviyorum :D Biraz garip açıkladım :D), stant işte...
Odyssey G7 iyi hoş monitörde, RX 590 için çok (Gönül 2K isterdi...); ben 1080P devam ediyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı