MSI MAG275R'dan AOC AOC 24G2SPU/BK'ye geçilir mi?

Bütçe
5000TL
Full HD 24” 165 Hz monitör arıyorsanız bu monitör en mantıklı seçim şuan.

Gigabyte G24F-2
Az önce kısa sürelik indirime girmişti 3.500 TL ye düşmüştü.

Hocam arkadaşın attığı Gigabyte monitör güzel duruyor ayrıca OC ile 180 Hz e kadar çıkabiliyor. Bir 20-30 dakika önce 3.500 TL ye düşmüştü keşke bu forumu erkenden görebilseydim ama şuan hala 4.500 TL bence makul hem elinize bir miktar parada kalmış olur araştırıp alınabilir.

Az önce kısa sürelik indirime girmişti 3.500 TL ye düşmüştü.

Hocam arkadaşın attığı Gigabyte monitör güzel duruyor ayrıca OC ile 180 Hz e kadar çıkabiliyor. Bir 20-30 dakika önce 3.500 TL ye düşmüştü keşke bu forumu erkenden görebilseydim ama şuan hala 4.500 TL bence makul hem elinize bir miktar parada kalmış olur araştırıp alınabilir.
Fast IPS denilen panel var galiba AOC yerine bunu tercih etmek daha mantıklı o zaman hem 180hz.
bugün gidip bi bakacağım itopya ya.

Dostum ikinci el monitör tercih etmek istersen, LG 24GN650-B modeline sahibinden üzerinde araştırmanı öneririm. Arkadaşların paylaştığı Gigabyte modeli gibi hem IPS olup, hem de 1ms(GTG) süresi sunmakta.
Sadece bu model 144hz, bilgin olsun.
Güncelleme : Senin yazdığın monitöre yeni baktım. IPS panel fakat 1ms değeri sadece MPRT için geçerli.
GTG için 4ms sunmakta.

İncelemek istersen diye birkaç link bırakıyorum. İlanların en erkeni 1 Mart'ta açılmış, yani günceller.

Son düzenleme:
2.el düşünmüyorum yinede teşekkür ederim sağolun

ama ürün bu sanırım mediamarkt da sıfır satılıyor

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pr...R1DidVBVqwWKvUp_MKhoCJtcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

2.el düşünmüyorum yinede teşekkür ederim sağolun

ama ürün bu sanırım mediamarkt da sıfır satılıyor

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pr...R1DidVBVqwWKvUp_MKhoCJtcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
Sıfır linkini ben de gördüm ama paylaşmadım bilerek. Gigabyte modeli 180hz olduğundan dolayı gereksiz buldum. Yine de Epey üzerinden karşılaştırma testi yapabilirsiniz iki monitör için.

Özellikle rekabetçi oyunları oynuyorsanız şunu söyleyeyim.
1ms adı altında IPS olarak satılan monitörler MPRT olarak satılır. GTG olarak 4ms'dir.
Paylaştığınız bu monitörde bahsettiğim türdendir.
Gigabyte ve benim paylaştığım LG modellerin farkı 1ms GTG olmalarıdır.
Fark nedir diye soracak olursanız, eski tip IPS monitörlerde ghosting vb. problemlerle karşılaşmanız muhtemeldir. Yeni nesil IPS monitörleri kullanmadım o yüzden net konuşmuyorum ama yapılan testleri ve yorumları araştırırsanız büyük ihtimal benim dediğim sonuca varacaksınız.
Renklere önem vermiyorsanız TN alın diyeceğim ama yeni nesil IPS panel gibi bir nimet varken, ben olsam almazdım.
Kısaca, 1m(MPRT) diye gösterilen monitörler tamamen pazarlama stratejisidir.
Sırf bunun için önceden TN panel alırlardı.

Fast IPS denilen panel var galiba AOC yerine bunu tercih etmek daha mantıklı o zaman hem 180hz.
bugün gidip bi bakacağım itopya ya.
Evet hocam ve attığınız AOC 4MS Bu ise 1MS Sizin için kesinlikle daha iyi bir tercih olabilir. Ama isterseniz videolarını izleyin. Bir sürü inceleme videosu var Gigabyte monitörün en azından görmüş olursunuz.

Geri
Yukarı