MSI Mech 2X 6700XT ile junction sıcaklışı 108 derece

Zek97

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç ay evvel oyun açıkken PC aşırı ısınmış ve ben mutfaktan döndüğümde kapanmıştı. Açıp tek tek donanımı test ederken güç kaynağı patladı. Aradan bir süre geçti ve yeni güç kaynağı alıp taktım, PC sorunsuz çalışıyor fakat ekran kartı boşta 40 50 derece, yükte 75 80 derece ve junction sıcaklığı 108 dereceyi görüyor (fanlar %100).termal pad ve macun yenilememe rağmen hiçbir şekilde düşmedi sıcaklıklar. Acaba kalıcı bir hasar mı var bilmiyorum, yardım edebilecek olan varsa çok memnun olurum.

YENİ 2.png

Dosya Ekleri

• FURMARK TEST.png
    FURMARK TEST.png
    132,3 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
Junction değeri yüksek sıcaklıklara çıkması normal yüksek sıcaklılara dayanabilir yapıda tasarlanmıştır.
Asıl GPU sıcaklığı o derecelere çıkmasın dikkat edin junctionda sorun yok.

Junction sıcaklığı 100 üstü olur zaten normal olarak.
Junction sıcaklığı 100 üstü olur zaten normal olarak. Sıcaklıklar anormal değil yani.
Peki 75 80 derece sıcaklık %100 fan devrinde normal mi güç kaynağı patlamadan evvel daha serin çalışıyordu kart üstelik bu gün değişti padler ve macun

Junction değeri yüksek sıcaklıklara çıkması normal yüksek sıcaklılara dayanabilir yapıda tasarlanmıştır.
Asıl GPU sıcaklığı o derecelere çıkmasın dikkat edin junctionda sorun yok.
75 80 Derece sıcaklık normal mi bazen 82 83 de olabiliyor termal macun ve padler yeni değişti fan devri yüzde yüz ayrıca güç kaynağı patlamadan evvel daha serin çalışıyordu kart

Peki 75 80 derece sıcaklık %100 fan devrinde normal mi güç kaynağı patlamadan evvel daha serin çalışıyordu kart üstelik bu gün değişti padler ve macun
Biraz anormal gibi. Fanları %100 de çalıştırmayın mümkünse. Fanların ömrünü kısaltabilir. Undervolt yapmak daha iyi bir seçenek.

Biraz anormal gibi. Fanları %100 de çalıştırmayın mümkünse. Fanların ömrünü kısaltabilir. Undervolt yapmak daha iyi bir seçenek.
Peki undervolt için bana ekran görüntüsü atabilir misiniz sizde varsa hazır o ayarları yapayım çünkü ben deniyorum PC yeniden başlıyor çöküyor

Peki 75 80 derece sıcaklık %100 fan devrinde normal mi güç kaynağı patlamadan evvel daha serin çalışıyordu kart üstelik bugün değişti padler ve macun.

75 80 derece sıcaklık normal mi bazen 82 83 de olabiliyor termal macun ve padler yeni değişti fan devri yüzde yüz ayrıca güç kaynağı patlamadan evvel daha serin çalışıyordu kart.

%100'de normal bir sıcaklık değil kart modelinde kronik sorunlu olabilir 2X Mech modellerinin fırın gibi olduğunu hatırlıyorum emin değilim.
Termal ped ve macun değişimi gereksiz olmuş olabilir fabrikadan gelen ped ve macunlar kadar kaliteli olacağını sanmıyorum.

%100'de normal bir sıcaklık değil kart modelinde kronik sorunlu olabilir 2X Mech modellerinin fırın gibi olduğunu hatırlıyorum emin değilim.
Termal ped ve macun değişimi gereksiz olmuş olabilir fabrikadan gelen ped ve macunlar kadar kaliteli olacağını sanmıyorum.

Bu güç kaynağının patlamasından sonra sıcaklıklar yükseldi acaba kartta kalıcı bir hasar mı var diye sormuştım aslında daha evvel bir problem yoktu kartta çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı