MSI Mech 2X RX6600 boşta 57 derece normal mi?

Rowns

Centipat
Daha fazla  
Boştayken hiç fan çalıştırmıyor 57 de geziyor oyundayken de 57 ama ben bundan rahatsız oluyorum. Ondan dolayı MSI Afterburner'dan yüzde 25'e aldım soğuk dursun diye sonra sürekli fan çalıştırmanın zaralı olduğunu duydum. Kararsız kaldım ne yapmalıyım sizce? Veya kendi haline bırakayım olması gereken bu mu?

AMD Software üzerinden ekran kartının boştaki güç tüketimine dikkat et ve 10-15 Watt dan daha fazla güç tüketiyorsa monitörün yenilenme hızını 60'a al. Bu sayede boşta güç tüketimi 20-40'dan 6-13'ü bulur ve ekran kartı boşta 33-38 derece arasında çalışır(fan çalıştırmadan!). Oyuna girmeden önceyse monitörün HZ değerini en yükseğe alabilirsin.

AMD Software üzerinden ekran kartının boştaki güç tüketimine dikkat et ve 10-15 Wattdan daha fazla güç tüketiyorsa monitörün yenilenme hızını 60'a al. Bu sayede boşta güç tüketimi 20-40'dan 6-13'ü bulur ve ekran kartı boşta 33-38 derece arasında çalışır(fan çalıştırmadan!). Oyuna girmeden önceyse monitörün Hz değerini en yükseğe alabilirsin.

Hayatımda daha saçma bir yorum görmedim. 144Hz monitörü ekran kartı sıcaklığı düşsün diye (düşmesinin de hiçbir faydası olmayacak) 60'a almak kadar saçma bir şey olamaz. Monitöre 144 diye fazlaca para verip 60 kullanmak nedir? 144 ve üstü kullananlar bilir 60'a alınca göz acıtıyor.

Oyundada 57 normaldede 57 bunu hoş bulmadım.

Hocam siz hoş bulmadınız belki de o kartı üreten adam, 57 derecede durmasının sakıncası olsa fan çalıştırır 55 dereceden sonra. Fan çalışmadığına göre demek ki bir sakıncası yok. 57 derecede olmasının ne tür bir zararı olabilir ki zaten? 10 yıl aralıksız 57 derecede kalsa hiçbir şey olmaz ekran kartı veya işlemciye.

İstersen forumdaki konular hakkında yorumu paylaşayım dostum ve sebebini NVIDIA kartı kullanan sen daha iyi anlamış olursun. Ben arkadaşa cümlemin sonuna kullanmalısın gibi bir anlam yüklemedim. Opsiyonel tercihi neyse arkadaşımızın onu yapmakta özgür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu konuya da bakabilirsin @@Rowns , bu konudaki kişi eski driver sürücüsünü yükleyerek sorunu ortadan kaldırmış yada güncel driverı kurduğunda sorunu yine çözülmüş.

Geri
Yukarı