Çözüldü MSI MEG X570 Ace anakart değişimi sonrası kapanma sırasında mavi ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZantiagO

Hectopat
MSI MEG X570 Ace anakartı aldıktan sonra sistemim hep kapanırken mavi ekrana düşmeye başladı. BIOS güncellemesi ve driver güncellemelerini yaptım. RAM'leri de 2 kere teste soktum ve sorun çıkmadı. Dediğim gibi bu anakarta geçtikten sonra başladı. Minidump dosyam aşağıdaki linktedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba.

Sizin sorununuz donanımsaldan ziyade yazılımsal gibi.

Sistemde kullandığınız bir Gigabyte yazılımı var mı? RGB Fusion gibi yazılımlardan bahsediyorum.

Eğer varsa kaldırın, hata çözülecektir diye düşünüyorum. Çünkü bir Gigabyte yazılımına ait çok fazla uyarı bulunuyor 3 dosyada da.

Bunlara ek olarak Intel Bluetooth ve Wi-Fi sürücünüzü güncelleyin. Ana kartınızda sanırım Intel Wi-Fi 6 bir kart var.

Bir de USB\VID_0951&PID_16DF adından bir kimlik çıkıyor.
Bu da HyperX QuadCast kulaklığa işaret ediyor.
Benim de ramlerimi her teste sokmamda geçiyorlardı fakat bilgisayar mavi ekran vermeye devam ediyordu. Başka Ramlerle test edince sıkıntının ramlerde olduğunu anladım. İmkanın varsa başka ram bulup test et.

Benim de RAM'lerimi her teste sokmamda geçiyorlardı fakat bilgisayar mavi ekran vermeye devam ediyordu. Başka RAM'lerle test edince sıkıntının RAM'lerde olduğunu anladım. İmkanın varsa başka RAM bulup test et.

Sanmıyorum Gigabyte Aorus X570 Master kullanıyordum bu anakarttan önce onda böyle bir sorun yoktu. Minidump dosyası attım anlayan bir arkadaş bakarsa net bir fikir elimizde olacak. Yine de RAM bakacağım bulabilirsem takıp denerim.

Merhaba.

Sistemde kullandığınız bir Gigabyte yazılımı var mı? RGB Fusion gibi yazılımlardan bahsediyorum.

Eğer varsa kaldırın, hata çözülecektir diye düşünüyorum. Çünkü bir Gigabyte yazılımına ait çok fazla uyarı bulunuyor 3 dosyada da.

Bunlara ek olarak Intel Bluetooth ve Wi-Fi sürücünüzü güncelleyin. Ana kartınızda sanırım Intel Wi-Fi 6 bir kart var.

Bu da HyperX QuadCast kulaklığa işaret ediyor.

Çözüm
Merhaba.

Bu da HyperX Quadcast kulaklığa işaret ediyor.

Evet fark ettim bende sistem açılışında ekran kartı RGB'leri sönük olarak başlıyor ve açılmıyor. Ben elle açarsam mavi ekrana düşüyor. Eğer ellemessem hata vermiyor. 2 gündür deniyorum ve hiç mavi ekran yemedim. Benim tahminim MSI üzerinde bulunan mystik light ile bir çakışması yönünde çünkü bu driveri kurmadan önce mavi ekrana düşmüyordu sistem yakın zamanda güzel bir format ile ayar çekmeye bakacağım.

Merhaba.

Bu da HyperX Quadcast kulaklığa işaret ediyor.

Wi-Fi ve BT güncel aslında ama tekrar kurarım. HyperX Quadcast konusunda nasıl bir problem çıkıyor olabilir?

O cihaz problem yaratmamış ama dosyada bu cihazın donanım kimliği çıktı.
Bu nedenle değinmek istedim.

Asıl problem Gigabyte yazılımı.
Güncelse bu arada Wi-Fi sürücüsüne falan ellemenize gerek yok.

Tamamdır çok teşekkürler. Konuyu çözüldü olarak kapatıyorum sorunu bulduğumuza göre iyi günler dilerim.

Geri
Yukarı