MSI MODERN 15 batarya sağlığı nasıl?

215556

Hectopat
Merhabalar.

Geçtiğimiz günlerde yeni bir dizüstü bilgisayar satın aldım. Daha önceden hiç dizüstü bilgisayar kullanmadığım için şarjlarının ne kadar gittiğini bilemiyorum. Şarj konusunda da sanki biraz hızlı bitiyormuş gibi hissediyorum. İnternet üzerinde normal bir şekilde gezinerek ve video izleyerek şarjın ortalama 3.5 - 4 saatte bittiğini gözlemledim. Cihazın batarya raporunu incelediğimde ve MSI'ın kendi sitesinden de teyit ettiğimde ortalama 53 Wh'lik bir bataryaya sahip olduğunu öğrendim.

Detaylı batarya raporuna da buradan ulaşabilirsiniz.

Bu batarya sağlıklı mıdır? Ürünün bataryası sıkıntılı ise gerekeni erkenden yapabileyim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord ve Spotify açık oluyor genelde. Netflix için de Microsoft Store'daki masaüstü uygulamasını kullanıyorum. Tarayıcı olarak da Firefox kullanıyorum.

Normal hocam batarya ufak. Pil seçeneklerinden tasarruf seçebilirsiniz. Ayarlardan pildende performans odak yerine pil ömrü yapın.

Hocam merhaba, bende aynı modeli düşünüyorum. Yazılım için alacağım siz 3-4 saat deyince biraz çekindim açıkçası hani ekran kartsız bir model olduğu için en azından 5-6 saat gitmesini istiyorum. Pil modu vs ayarlamalarıyla 5-6 saat götürüyor mu? Deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.

Hocam merhaba, bende aynı modeli düşünüyorum. Yazılım için alacağım siz 3-4 saat deyince biraz çekindim açıkçası hani ekran kartsız bir model olduğu için en azından 5-6 saat gitmesini istiyorum. Pil modu vs ayarlamalarıyla 5-6 saat götürüyor mu? Deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.
Biraz daha kullanınca 3-4 saatten fazla gittiğini gözlemledim. Biraz kabaca bir hesaptı o zaten. Pil seçeneklerinden tasarrufu da seçince biraz daha dengelendi. Ortalama 5 saat gidiyordur diye düşünüyorum şu anda. Günümüz piyasasındaki fiyatına göre gayet iyi bir cihaz bence.

Biraz daha kullanınca 3-4 saatten fazla gittiğini gözlemledim. Biraz kabaca bir hesaptı o zaten. Pil seçeneklerinden tasarrufu da seçince biraz daha dengelendi. Ortalama 5 saat gidiyordur diye düşünüyorum şu anda. Günümüz piyasasındaki fiyatına göre gayet iyi bir cihaz bence.

Katılıyorum hocam özellikle raminin lehimli olmaması çok büyük artı. Klavye, touchpad ve ekranı hakkında yorumunuz nedir hocam?

Katılıyorum hocam özellikle raminin lehimli olmaması çok büyük artı. Klavye, touchpad ve ekranı hakkında yorumunuz nedir hocam?
Klavye konusunda bence başarılı ben çok beğendim. Touchpad de çok üst seviye bir şey değil ancak beni tatmin etti. Ekran konusunda da IPS panel olmadığını hissettiriyor. Aşırı ışık bulunan ortamlarda kullanmayacaksan bir problem yaşamazsın. Ancak öğle saatinde arkana pencereyi alıp kullanamıyorsun, onu belirteyim. Bende 15 inch olan modeli var. 1.6KG gibi bir ağırlığı var ve sırt çantamda taşırken hiç rahatsız olmadım. 14 inch olan modeli kuş gibidir diye düşünüyorum. Hoperlörleri de çok iyi değil, ev dışı ortamlarda kulaklık takmayı gerektiriyor.

Klavye konusunda bence başarılı ben çok beğendim. Touchpad de çok üst seviye bir şey değil ancak beni tatmin etti. Ekran konusunda da IPS panel olmadığını hissettiriyor. Aşırı ışık bulunan ortamlarda kullanmayacaksan bir problem yaşamazsın. Ancak öğle saatinde arkana pencereyi alıp kullanamıyorsun, onu belirteyim. Bende 15 inch olan modeli var. 1.6kg gibi bir ağırlığı var ve sırt çantamda taşırken hiç rahatsız olmadım. 14 inch olan modeli kuş gibidir diye düşünüyorum. Hoperlörleri de çok iyi değil, ev dışı ortamlarda kulaklık takmayı gerektiriyor.

Çok teşekkürler hocam.

Geri
Yukarı