MSI monitör Türkiye ölü piksel bilgi kirliliği

OtoburPirana

Kilopat
Makaleler
2
Bildiğimiz gibi MSI monitorlerde sık ölü piksele rastlanıyor.
Ve bu konuda yurt dışında olan hikayeler anlatılıyor ya da Türkiye'de olanlar doğru anlatılmıyor, dolayısı ile bilgi kirliliği oluşuyor.
MSI güzel mönitörler üretmiş ve Samsung marka panel kullandığını söylüyor fakat bilgi kirliliğinden dolayı insanların kafası karışıyor. Bu yüzden benim monitörümde de olan bir tane ölü piksel sorununu MSI yetkili servisi olan Servis Point ile nasıl giderebiliriz ya da gidermeyiz sorusuna net bir yanıt bulmak ve Sosyal kullanıcılarına iletmek için bu konuyu açtım.

2018 Kasım ayında 1217 Liraya Hepsiburada üzerinden MSI MAG241C modelini aldım. Hatta aynı anda 1 adet Samsung 1 adet de ViewSonic marka MSI monitörün muadili olan 2 adet daha monitör aldım.
Hepsi elime ulaştı benim düşüncem en begendigimi kullanır diğer ikisini iade ederim şeklinde idi. Zira öyle oldu da.
3 Monitörün görüntü kalitesi olarak neredeyse birbirinden farkı yoktu.
Diğer 2 modelde herhangi bir problem yokken, MSI olanda 1 adet ölü piksel çıktı.
Fakat ölü pikseline rağmen MSI kullanıcı arayüzü kullanım kolaylığı çıkış portlarının VESA aparatı ile kullanıma uygun olması ve Windows masaüstü uygulamasını çok başarılı bulduğum için ölü pikseli olmasına rağmen MSI olanı kullanmaya karar verdim.

Bir süre sonra Servis Point e bir mesaj yazdım(14.09.2019)
Bu mesajıma takip eden ilk mesai gününde (16.09.2019) cevap aldım.
Mesaj kısaca şöyle idi "Getirin bakalım. İstanbul içi ise elden getirebilirsiniz. Şehir dışından şu adrese gönderin. "
Aynı gün Mecidiyeköy'e getirip teslim ettim.

Monitörü teslim aldığımda ya da cevap aldığımda konuyu güncelleyeceğim.

Fakat aldığım izlenime göre bu sorunu çözmek için teslim aldılar. Çünkü attığım mesaja cevap olarak "1 ölü piksel normal, servise almaya gerek yok" gibisinden bir cevap almadım.
Monitörü teslim alan arkadaş "keşke aksesuarları da getirseydiniz, değişim kararı çıkar ise iki kere gelmek zorunda kalabilirsiniz" dedi. Buradan tamir olmasının dışında değişim veya stok durumuna göre iade de alabilecekleri yorumunu çıkarttım. Ben bunu düşündüm fakat aksesuarları yedek monitörümde kullandığım için servis süresi boyunca monitorsuz kalacağıma Edirnekapı'dan Mecidiyeköy'e iki kere gitmek daha mantıklı geldi.

2018 Kasım ayında 1217 Liraya Hepsiburada üzerinden MSI MAG241C modelini aldım. Hatta aynı anda 1 adet Samsung 1 adet de ViewSonic marka MSI monitörün muadili olan 2 adet daha monitör aldım.
Hepsi elime ulaştı benim düşüncem en begendigimi kullanır diğer ikisini iade ederim şeklinde idi. Zira öyle oldu da.

Ahahaha süper olay ya. :D Zeki insanları seviyorum. Bir ihtimal geri almazlar vs. falan hiç endişe etmedin mi 3 monitör sipariş verirken. :D

Ahahaha süper olay ya. :D Zeki insanları seviyorum. Bir ihtimal geri almazlar vs. falan hiç endişe etmedin mi 3 monitör sipariş verirken. :D

Sadece Hepsiburada dan 3 tane ettim.
Bir 3 tane de Amazon dan almıştım.
Ve evet hiç endişe etmedim. 😄
Yeni güncelleme. Bugün (19.09.2019) servis point den telefon geldi. Monitörünüz değişim yapılacak elinizdeki tüm aksesuarları getirin diye.
Hepsiburada ilgili kişilere mail ile rapor gönderdiler ancak sizin de talep etmeniz gerekiyor dediler. Aynı mail bana da geldi ve etiketlenmiş Hepsiburada çalışanı ile iletişime geçersen değişim işleminin daha hızlı olacağını söylediler.

Bu arada ilk mesajı güncelleyemiyorum.
Çok enteresan bir şekilde farklı konulardaki mesajlarımı düzenleyebiliyorum. Ancak bu konudaki herhangi bir mesajımı düzenleyemiyorum.
Sadece Hepsiburada dan 3 tane ettim.
Bir 3 tane de Amazon dan almıştım.
Ve evet hiç endişe etmedim. 😄
Yeni güncelleme. Bugün (19.09.2019) servis point den telefon geldi. Monitörünüz değişim yapılacak elinizdeki tüm aksesuarları getirin diye.
Hepsiburada ilgili kişilere mail ile rapor gönderdiler ancak sizin de talep etmeniz gerekiyor dediler. Aynı mail bana da geldi ve etiketlenmiş Hepsiburada çalışanı ile iletişime geçersen değişim işleminin daha hızlı olacağını söylediler.

Bu arada ilk mesajı güncelleyemiyorum.
Çok enteresan bir şekilde farklı konulardaki mesajlarımı düzenleyebiliyorum. Ancak bu konudaki herhangi bir mesajımı düzenleyemiyorum.

Yeni güncelleme.

Değişim kararı çıkan monitörün uzun süredir teslimini bekliyorum. Ancak hepsiburada alıcı ismini yanlış girmesi nedeni ile PTT kargo ile gönderilen ürünü teslim alamıyorum.

Penta ürünün değişimini 26 eylülde yapıp kargoya verdi.
27 Eylül de hepsiburada eline ulaşan monitör aynı gün PTT kargo ile gönderilmiş ve 28 eylülde evde kimse bulunamadığı için teslim edilememiş. Ki bu imkansız ama neyse. PTT herhangi bir tebligat veya not bırakmamış telefon numaramdan da ulaşmak akıllarına gelmemiş sanıyorum. Neyse benim PTT ile olan aksiyonlar hiçbirinden taa ki düne kadar haberim olmadı. Çok geciktigi için Müşteri hizmetlerini aradım. Ki 1 hafta önce de aramıştım bir bilgilerinin olmadığını, bilgisi olanların bana ulaşacağı notu verildi hepsiburada müşteri hizmetleri tarafından. Dün aradığımda ise kargo eve gelmiş teslim edilememiş PTT şubede bekliyormuş bunu öğrendim. 30 eylülden beri şubede bekleyen ürün için 9 ekimde hepsiburada müşteri hizmetleri mesaj kısmında mesaj atmış. Fakat bu mesajın kötü bir yanı var özellikle o bölüme girmeden mesaj geldiğini anlayamıyorsunuz. Yani herhangi bir bildirim veya elektronik posta ya da SMS ile mesaj gelmiyor.
Neyse şubede beklediğini öğrendim ve doğal olarak almaya gittim.
PTT görevlisinin bana söylediği aynen şu "Alıcı adı kısmında soyadı yazmıyor o yüzden bu kargoyu teslim edemem."
Peki nasıl teslim alacağım deyince "gönderen ile iletişime geçin alıcı adını düzenlesinler öyle teslim edeyim" dedi.
Ben de müşteri hizmetlerini tekrar aradım. Durumu anlattım oradan da "kaydınızı oluşturdum en geç 4 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır, ama ben acil diye belirttim daha erken de olabilir" cevabı aldım.

Ardından yaklaşık 20 dakika sonra yine müşteri hizmetleri mesajları kısmından gerekli düzeltmeyi yaptıklarını söyleyen bir mesaj aldım. Sonra tekrar PTT görevlisine gittim ancak bir düzeltme olmadığını söyledi.
1 saat kadar bekleyip tekrar sordum fakat bir değişiklik olmadı.

Velhasıl kelam servis point ve penta kendine düşen işleri 5 gün geçmeden halletmesine rağmen monitör neredeyse 1 aydır bana teslim edilemedi.

Hepsiburada işini hiç de düzgün yapmıyor buradan bunu anlamış olduk.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı