MSI monitöre ekran gelmiyor

JRScarface

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Küçük Girişimci
Arkadaşlar merhaba, elimde Dell Optiplex 7010 i5 3470(Intel HD Graphics 2500) model mini kasalardan var. Windows 10 yükledim fakat 2K olan MSI monitörüme DP ya da HDMI ile bir türlü görüntü veremiyorum siyah ekran veriyor bunu nasıl çözebilirim? Çözünürlüğü maksimuma alıyorum 1920x1080 ama yine de gelmiyor.

Hocam DP1.1 portunu destekliyor grafik işlemciniz. HDMI sürümü hakkında bir şey söyleyemeyeceğim ancak bir yerden DP1.1 kablo bulup kullanabilirsiniz.

O nasıl oluyor şimdi benim monitörün modeli şu:

MSI Optix MAG272CQR 27​

Hocam monitörünüzle alakalı bir durum değil ekran kartınız dp1.1 üzerinden görüntü verebiliyor ve o monitörün kutusundan dp1.4b yani çok daha büyük bantgenişliğine sahip yeni nesil bir kablo çıkıyor. Daha eski olan dp1.1 kablosuna ihtiyacınız var. Ayrıca o monitörü bu kasa ile kullanacaksanız kusura bakmayın boşa almışsınız, ne 2k kullanabilirsiniz ne de 170hz'e ayarlayabilirsiniz. Eğer ikisinden birini yapabilseydiniz bile ekran kartınıza muazzam bir yük binecek ve yine verim alamayacaksınız. Eğer şansınız varsa iade edip farklı bir monitör alın.

Hocam monitörünüzle alakalı bir durum değil ekran kartınız DP1.1 üzerinden görüntü verebiliyor ve o monitörün kutusundan DP1.4b yani çok daha büyük bantgenişliğine sahip yeni nesil bir kablo çıkıyor. Daha eski olan DP1.1 kablosuna ihtiyacınız var. Ayrıca o monitörü bu kasa ile kullanacaksanız kusura bakmayın boşa almışsınız, ne 2K kullanabilirsiniz ne de 170Hz'e ayarlayabilirsiniz. Eğer ikisinden birini yapabilseydiniz bile ekran kartınıza muazzam bir yük binecek ve yine verim alamayacaksınız. Eğer şansınız varsa iade edip farklı bir monitör alın.

Hocam ben genel olarak zaten monitörle kullanmayacağım bilgisayarı monitör bana 5-6 dakika görüntü versin yeter. Özellikleri işimi görüyor sadece ekran gelmiyor yani. 2K monitör de başka bilgisayar kullanıyorum. O görüntü sadece bana 5-6 dakika lazım. Full HD VGA bağlantılı bir monitör alırım ama en az masrafla çözmek istiyorum o yüzden sordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı