MSI Mortar B460 vs ASUS TUF B460

EvrenX

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarımı nasıl toplayacağıma karar verdim ama anakartta kafam karıştı ikisinin de artı ve eksileri var. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Birde ek olarak şu sorum var
Intel core i5 10400f
Gigabyte rtx 2060 winderforce
1 adet 120 gb ssd
1 adet hdd (yazma hızını hatırmalıyorum)
Asus tuf b460 anakart
2 adet 2666 mhz ram
(Bu bilgi gereklimi bilmem ama) sharkoon tg4 kasa
Sizce by sisgeme kaç watl ık psu kullanmam gerek?
Ben 650 yeter diye tahmin ediyorum. Sitelerine baktım ama net bir bilgi alamadım

Öncelikle kasa için toplam bütçeniz nedir? İşlemci ekran kartı vs. diğer parçalar neler?
7500 tl butçem var
Intel core i5 10400f
Rtx 2060 winderforce
2 adet 2666 mhz ram
1 adet 120 gb ssd
1 adet 500 gb ssd
MSI MORTAR B460 daha iyi.
Overcloc yapıkabiliyor duye asus bana daha iyi gibi geliyor hem daha ucuz ama ikiside çok iyi anakartlar

7500 tl butçem var
Intel core i5 10400f
Rtx 2060 winderforce
2 adet 2666 mhz ram
1 adet 120 gb ssd
1 adet 500 gb ssd

Overcloc yapıkabiliyor duye asus bana daha iyi gibi geliyor hem daha ucuz ama ikiside çok iyi anakartlar
O ekran kartını almayın. Isınma sorunu var. Düşündüğünüz SSD marka ve modeli? Aynı zamanda PSU marka ve modeli? Kronik sıkıntılı ürünleri almanızı istemeyiz.

O ekran kartını almayın. Isınma sorunu var. Düşündüğünüz SSD marka ve modeli? Aynı zamanda PSU marka ve modeli? Kronik sıkıntılı ürünleri almanızı istemeyiz.

Western Digital 120 GB NVMe ve Thermaltake Lite Power 650 Watt peki 3300 TL altı NVIDIA bir ekran kartı önerir misiniz?

Western Digital 120 GB NVMe ve Thermaltake Lite Power 650 Watt peki 3300 TL altı NVIDIA bir ekran kartı önerir misiniz?
Tabiki. Yalnız o PSU çok iyi bir seçim değil.

Düzenleme: Zalman ZM550-GVII 550 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Hocam bu daha iyi bir PSU.

Tabiki. Yalnız o PSU çok iyi bir seçim değil.
Bu siteyi biliyorum ama satıcıyı daha önce görmedim sizce güvenilirmi? İnternetten bu ısınma konusuna baktımds biri 2 fan ywterli oluyor demis ama ben yinede emin değilim? Gigabyte 2060 neden ısınıyor fanlar yetersiz mi? (Kinaye yapmıyorum gerçekten bilmedimden soruyorum) bu arada siz hangi psu yü önerirsiniz

Geri
Yukarı