MSI Mortar Max anakart CPU LED sorunu

Mustafa1161

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Eylül ayında aşağıdaki bileşenler ile bir sistem topladım. Yaklaşık 1 ay sorunsuz kullandım ama sonrasında ilginç bir şekilde başlıktaki gibi CPU LED uyarısıyla karşılaştım. PC'ye reset atma ya da kapatma durumunda CPU LED kırmızı olarak takılı kalıyor. PC aslında çalışıyor ama ekranlara(çift monitör kullanıyorum) görüntü gelmiyor, klavye, mouse çalışmıyor. Kimi zaman USB aygıtlarını çıkar takta düzeliyori kimi zaman hiçbir şekilde sistem açılmıyor. 2 kere servise gitti BIOS yenilenip geri gönderildi. Sorun yok dendi. Dediğim gibi geçici çözümler ile sistem bir şekilde açılıyor kapanana kadar sıkıntı yok. Kapattığımda sıkıntı. Açmak için uğraşıyoruz dakikalarca. BIOS son sürüm. Yardımcı olabilecek biri var mı? 2aydır sorunu çözemedim. İşlemci 2 kere değişti. Anakart 2 kere servise gitti. Son olarak RAM'ler gitti sorun yok dendi. Şu an denenmeyen tek parça ekran kartım onu yeni gönderdim. 4 adet RAM kullanıyorum 3200'lük 8 GB'lık. Ek olarak bunları da 3200 degerine çekemiyorum sistem acılmıyor anakart desteklemesine rağmen.

Anakart: MSI B450M Mortar Max.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G wıth graphıc.
GPU: NVIDIA GTX 1650.
RAM: Adata XPG 3200 8 GB 4 adet.

Yeni konular

Geri
Yukarı