B450M Mortar Max CPU LED Kırmızı Yanıyor

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Merhabalar,

Bugün elime ulaşan B450M Mortar Max Ryzen 5 1600 12nm ve Apache 8 GB 3000 MHz uzay montajı yapıp görüntü alim dedim. Fakat görüntü alamadım anakart üzerinde CPU LED devamlı kırmızı yanıyor BIOS Update yaptım fakat aynı sorun devam ediyor. Acaba böyle bir sorunla karşılasan arkadaşlar var mı ürünü göndermeden çözebileceğim bir sorunsa yardımcı olursanız sevinirim.

Soket kapağındaki üçgen ile işlemcinin üstündeki paralel olacak şekilde duruyor mu kontrol edin. Gerekirse yeniden söküp yerleştirin.

En güncel BIOS .rom'unu bir USB'ye atarak verdiğim linkteki Video'ya göre yeniden flashlayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

R5 1600AF'nin kendi içerisinde APU bulundurmadığı için anakart üzerinden onboard olarak görüntü almanız imkansız. R3 2200G veya R5 3400G gibi G ibareli bir işlemci olsa idi alırdınız. Boşuna görüntü beklemeyin.

RX 570 ekran kartı takılı olarak deniyorum onu belirtmedim sanırım.
Çok garip bir olay yaşıyorum. İşlemcinin fanını çıkartıp CPU çıkardım sonra sadece CPU taktım fanı vidalamadım ve görüntü aldım. Ama fanı vidaladığımda görüntü gidiyor ve CPU çıkartıp taktığımda fanı takmadan yine görüntü alıyorum. Fanı da çok hafif sıkıyorum aslında enteresan bir olay.
Sorunun tam olarak neden kaynaklandığını bulamadım ama bir şekilde çözdüm şu an sorun yok sistemim çalışıyor. Çözüldü olarak güncelleyebiliriz. Teşekkürler.

Selamlar,
Görüntü almaya çalışırken işlemci fanını vidalıyor musunuz?
RAM'ı farklı slotlara takarak birkaç sefer tekrar deneyin. Bende aynı sorun vardı dedim herhalde anakart bozuk ama bir şekilde görüntü aldım. İlk olarak tekrar BIOS Update yaptım daha sonra tüm parçları çıkardım uzay montajı şeklinde RAM ve işlemci takılı (fan takılı değildi) şekilde denedim. O şekil görüntü aldım.

Selamlar,

Arkadaşlar aynı sorun bende de var. Bu nasıl bir saçmalıktır anlamadım. Yeni aldığım ürünler hepsi 1 ay çalıştı şuan kullanamıyorum. PC bi şekilde açılırsa ne ala sorun yok taki kapatana kadar sonra geri açılmıyor. Bios update vs herşeyi yaptım kalıcı çözüm olmadı. Çözebilen oldu mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı