MSI MPG A750GF UPS ile kullanılmalı mı?

@listoneback sadece elektrik kesintisi için, korumaları düzgün işleyen PSU'larda geçerli değil. En fazla HDD varsa onda bad sector oluşabilir. Elektrik kesintisi sebebiyle, PSU'dan regülasyon dışinda voltaj verilmesi ayrı bir durum
Gözümden kaçmış yani demek istediğiniz bu eksiklik, elektrik kesintisinde hdd de bad sector yaratabilir. Onun haricinde diğer bileşenlere zarar verme olasılığı hemen hemen diğer psu lar kadar böylede denilebilirmi?

Gözümden kaçmış yani demek istediğiniz bu eksiklik, elektrik kesintisinde HDD de bad sector yaratabilir.

Hayır, onu ifade etmek istememiştim. Elektrik kesintisinin herhangi bir sistem için yapabileceği etkiyi söylemiştim. Direkt elektriklerin kesilmesi, pek de büyük bir sorun değil; asıl riski, şebekedeki voltaj dalgalanmaları veya elektrik ilk geldiği vakit aşırı yüklenme oluşturuyor.

Hayır, onu ifade etmek istememiştim. Elektrik kesintisinin herhangi bir sistem için yapabileceği etkiyi söylemiştim. Direkt elektriklerin kesilmesi, pek de büyük bir sorun değil; asıl riski, şebekedeki voltaj dalgalanmaları veya elektrik ilk geldiği vakit aşırı yüklenme oluşturuyor.
Anladım teşekkürler

Geri
Yukarı