MSI MPG A850GF alınır mı?

• Konuyu başlatan draqa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 516
Ekran kartınız nedir? İleride ne gibi bir yükseltme planınız var?
İptal etmenize gerek yok, A850GF epey iyi fiyata düşmüş ve almışsınız. Takıp kullanın. ATX 3.0 konusunu da kafaya takmayın. Dönüştürücü ile kullanırsınız. Fiyat farkı cidden çok çünkü.
Ekran kartım henüz yok sistemi topluyorum. 4080 süper olacak çok yüksek ihtimalle. İşlemcim R7 7800x3D. Kablo kargaşası istemiyorum çünkü RGB kablo gibi bir planım var. ATX veya 8 pinli olmasının ne gibi bir kablo farkı yapacağını da bilmiyorum açıkçası. Ama düşününce tek kablo olması gerekiyor RGB kabloyu düzgün kullanabilmem için.

Ekran kartım henüz yok sistemi topluyorum. 4080 süper olacak çok yüksek ihtimalle. İşlemcim R7 7800x3D. Kablo kargaşası istemiyorum çünkü RGB kablo gibi bir planım var. ATX veya 8 pinli olmasının ne gibi bir kablo farkı yapacağını da bilmiyorum açıkçası. Ama düşününce tek kablo olması gerekiyor RGB kabloyu düzgün kullanabilmem için.
Bir de keşke beyaz PSU bulabilseydim uygun fiyata. Gördüğünüz gibi MSI 6000 TL sadece beyaz diye o kadar para verilmez. Kasa H9 Elite olacak. Artık biraz siyahla harmanlayarak kullanacağım.

4080 süper olacak çok yüksek ihtimalle.

Dönüştürücü ile kullanılabilecek bir model.

Ama düşününce tek kablo olması gerekiyor RGB kabloyu düzgün kullanabilmem için.

RGB kablo olarak 8 pin PCI-e'den 12VHPWR'ye (ya da 12v2x6'ya) bir dönüştürücü kullanarak da işi çözebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi MSI 6000 TL sadece beyaz diye o kadar para verilmez.

A850GL galiba o, ki öyleyse BFG850 veya A850GF daha iyi seçenekler.

Dönüştürücü ile kullanılabilecek bir model.

RGB kablo olarak 8 pin PCI-e'den 12VHPWR'ye (ya da 12v2x6'ya) bir dönüştürücü kullanarak da işi çözebilirsiniz.

A850GL galiba o, ki öyleyse BFG850 veya A850GF daha iyi seçenekler.
Dönüştürücü nerde kalıyor tam olarak kasa içerisinde gözükmesini istemem. Kasanın arka bölümünde kalıyorsa sıkıntı yok. Beyaz kablo alacağım tümüyle beyaz olsun isterim.

Örneğin bu kabloda 24 pin yazıyor. Bunu kullanacağımızı düşünürsek hangi dönüştürücü işimi görür? (Yanlış kabloya bakıyor olabilirim çok bilgim yok)

@draqa bu anakart uzatma kablosu, bu tip kablolar her şekilde kasa arkasında kalır. Ön tarafa gelen bütün kabloları bu sekilde uzattığınızda dikkat etmeniz gereken kasa arkasındaki (anakartın arka kısmı) boşluğun, kablo kalabalığını kaldırabilecek kadar geniş olması.

@draqa bu anakart uzatma kablosu, bu tip kablolar her şekilde kasa arkasında kalır. Ön tarafa gelen bütün kabloları bu sekilde uzattığınızda dikkat etmeniz gereken kasa arkasındaki (anakartın arka kısmı) boşluğun, kablo kalabalığını kaldırabilecek kadar geniş olması.
Yanlış kabloya mı bakıyorum yani.
Burada demek istediğiniz direkt dönüştürücü olarak RGB kablo mu?

NZXT H9 Elite gördüğüm kadarıyla baya iç hacmi büyük. Arka kısmı kabloları alır diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20240325_030628.jpg
    IMG_20240325_030628.jpg
    84 KB · Görüntüleme: 8

Yeni konular

Geri
Yukarı