MSI MPG A850GF PSU kabloları nerelere takılır?

Piplup40

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ilk defa bilgisayar topluyorum ve PSU kabloları ile başım dertte. Sistemin çoğunu topladım, anakartı kasaya oturttum. RAM, SSD ve işlemciyi takıp sıvı soğutmamı bağladım. Sıvı soğutmanın fan pin girişlerini de hallettim. PSU'nun da anakarta takılan 24 pinlik kablosunu taktım ancak Technopat'ın "hangi kablo nereye takılır?" videosunu izlememe rağmen beceremedim. PSU modelim MSI MPG A850GF, anakartımın modeli Gigabyte B650M DS3H ve anakart üzerinde CPU yazan bir giriş yok. Ayrıca ekran kartım olan RX 6900XT üzerindeki 3 tane 8 pinlik girişlere hangi kabloyu takacağımı anlayamadım. Mesajıma ek olarak PSU üzerindeki girişlerin ve PSU kutu içinden çıkan kabloların hangileri olduğunu gösteren resimleri bırakıyorum. Birisi bana PSU girişi ve anakart - ekran kartı üzerindeki hangi girişlere hangi kabloları takmam gerektiğini anlatabilir mi? Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Mesela 12vhpwr ve SATA-Molex yazan yerlere bir şey takıp anakarta bağlamam gerekli mi?

IMG-20230619-WA0013.jpg
IMG-20230619-WA0015.jpg
IMG-20230619-WA0016.jpg

Hoc
PCI-e olan yerlere takacansın 3 taneyi.
Hocam elimdeki PCI-e kablolarından bir tanesinin PSU girişi 16 pinli. 16 pinden 6+2 pin çıkışa sahip. Diğer 2 tane PCI-e 6+2 pin çıkışlı kabloların PSU girişleri ise 8 pinli. Bu üçünü ekran kartına takıyorum dimi. 1 tanesinin 16 girişli diğerlerinin 8 olması fark etmez.

Hoc

Hocam elimdeki PCI-e kablolarından bir tanesinin PSU girişi 16 pinli. 16 pinden 6+2 pin çıkışa sahip. Diğer 2 tane PCI-e 6+2 pin çıkışlı kabloların PSU girişleri ise 8 pinli. Bu üçünü ekran kartına takıyorum dimi. 1 tanesinin 16 girişli diğerlerinin 8 olması fark etmez.
Yok 16 girişli değilmiş o, iki ucu da 6+2 anlamadım bunu

Hoc.

Hocam elimdeki PCI-e kablolarından bir tanesinin PSU girişi 16 pinli. 16 pinden 6+2 pin çıkışa sahip. Diğer 2 tane PCI-e 6+2 pin çıkışlı kabloların PSU girişleri ise 8 pinli. Bu üçünü ekran kartına takıyorum değil mi? 1 tanesinin 16 girişli diğerlerinin 8 olması fark etmez.

Yok 16 girişli değilmiş O, iki ucu da 6+2 anlamadım bunu.

Ekran kartına toplam 24 pin girecek hocam PCI'e yazan yere takımda 6+2 veya 8 olması mühim değil.

Ekran kartına toplam 24 pin girecek hocam PCI'e yazan yere takımda 6+2 veya 8 olması mühim değil.
CPU kablosunu taktım. Ekran kartını çözdüm sanırım. Elimdeki kablolar 2 tane 6+2lik çıkışa ayrılıyor. 2 kablo takınca 4 tane 6+2lik ucum oluyor bunun 3 tanesini bağladım. Molex ve satayı nereye takacağımı anlamadım bir de PSU üzerindeki 12VHPWR yazan yere bir şry takacak mıyım?

PCI-e gen5 “12vhpwr” güç kablolarıdır. Onu RTX 4000 serisi ekran kartlarını takmak için kullanırız. Sende 6900 XT ver oraya bir şey takmayacan.

CPU kablosunu taktım. Ekran kartını çözdüm sanırım. Elimdeki kablolar 2 tane 6+2'lik çıkışa ayrılıyor. 2 kablo takınca 4 tane 6+2'lik ucum oluyor bunun 3 tanesini bağladım. Molex ve SATA'yı nereye takacağımı anlamadım bir de PSU üzerindeki 12vhpwr yazan yere bir şry takacak mıyım?

Kasa fanları Molex ise fanlara değilse takmayacaksin kasada M.2 SSD varsa SATA ile de işin yok.

Geri
Yukarı