MSI MPG B550 BIOS Update hatası

İlk defa görüyorum böyle bir şey görsel bir glitch gibi geldi bana. Düğmeye tekrar bastığınızda değişen bir şey var mı? USB çıkık olacak elbette.
Hovam biostan xmp profili ni seçip ramlerşn hızını ayarlamıştım görüntü gelmiyor şuan çalıştırınca cpu ledi yanıyor sorun ne olabilir

Şuan bios pilini çıkardım biraz bekleyip takacağım

Şuan bios pilini çıkardım biraz bekleyip takacağım

Mantıklı. Sıfırlamak gerekiyor zaten böyle bir durumda.

Sorunun pek çok sebebi olabilir. XMP profili ile alakalı sorun olabiliyor. Her zaman timingler sağlıklı olmayabiliyor çünkü hazır profillerde. El ile ayarlama yapmak gerekebilir. Voltajlar dahil.

Gerçi öncesinde XMP açık kullanıyordunuz. Güncelleme sonrasında böyle bir şey olması tuhaf.

Mantıklı. Sıfırlamak gerekiyor zaten böyle bir durumda.

Sorunun pek çok sebebi olabilir. XMP profili ile alakalı sorun olabiliyor. Her zaman timingler sağlıklı olmayabiliyor çünkü hazır profillerde. El ile ayarlama yapmak gerekebilir. Voltajlar dahil.

Gerçi öncesinde XMP açık kullanıyordunuz. Güncelleme sonrasında böyle bir şey olması tuhaf
Bios update den önce xmp açmamıştım
Bios pilin 2 3 dk çıkardım geri takıp çalıştırdım ama hala görüntü yok cpu ledi yanıyor hala

H

Ocam normalde 3200 e çıkmıştı ben Manuel olarak 3600 e çıkardım ramlerim destekliyor normalde daga öncede bu sorunla karşılaştım ama bios piliyle halletmişyim

Belleklerin tam marka ve modeli nedir? 3600'e manuel olarak rastgele çıkartamazsınız... Timinglerin ve voltaj ayarlamalarının yapılması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı