MSI MPG B550 ve Nitro + RX 6800 XT SE sisteme kasa önerisi

Jemasuoo

Yoctopat
Daha fazla  
Hocalarım tekrardan merhaba, dün PSU ile ilgili bir konu açmıştım fakat oradan sorsam forum kurallarına uygun olmuyor sanırım o nedenle yeni bir konu açtım.

Anakart:
MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi.
-Işlemci:
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB önbellek 6 çekirdek.
-Ekran kartı:
Sapphire Nitro + Radeon RX 6800 XT SE (11304-01-20G)
-RAM:
Kingston HyperX Fury Black 16 GB 3200MHz DDR4 CL16 RAM HX432C16FB4/16.
-SSD:
Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD (MZ-V7S500bw)
-Sıvı soğutma:
Cooler Master Masterliquid ML240r ARGB 240mm işlemci sıvı soğutucu.
-Güç kaynağı:
Corsair RM850X 80+ Gold white tam modüler güç kaynağı (CP-9020188-EU)

Bu parçalarıma uygun bir kasa arıyorum fiyat aralığı girmeyeceğim genel önerileri dikkate almak istiyorum görüntü harika olsun kafasında değilim hava akışı iyi olan sıvı soğutmayı tepeden koyabileceğim ve daha sonrasında parçalarımı geliştirmek istediğimde sıkıntı yaratmayacak bir kasaya ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

Hocam bu fiyata sistem toplanıyor 😅

Hocam fiyat aralığı girmedim de o kadar da vermem kasaya 😁😁

O zaman bir 2000 civarı diyelim bütçeye.

Hava akışı iyi olsun diyorsan en az 4 fanlı kasalara bakabilirsin hocam midi ATX veya ATX kasalar işini rahatlıkla görecektir.

MSI MAG Forge 100R nasıl peki ihtiyacımı karşılar mı bir de PSU boyutu, ekran kartı boyutu açısından sıkıntı çıkarmaz değil mi?

100R alma boş ver.

100R alma boş ver.

İlki hem çok uygun hem de fan sayısı vs iyi duruyor hocam PSU'yu, ekran kartını sığdırma konusunda sıkıntı yaşamam değil mi? Bir de fiyatı dışında 100R'yi neden tercih etmediniz yazarsanız sevinirim.

İlki hem çok uygun hem de fan sayısı vs iyi duruyor hocam PSU'yu, ekran kartını sığdırma konusunda sıkıntı yaşamam değil mi? Bir de fiyatı dışında 100R'yi neden tercih etmediniz yazarsanız sevinirim.

Evet sığar merak etme güzel kasadır.
100R parasını hak eden bir kasa değil bu Galax rev 01 varken. Sebebi bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı