MSI MPG CoreLiquid K240 vs Corsair iCUE H100ı Elite Capellix

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    17
Kasanda takılı olan fanlarının RGB'lerini Corsair Commander Core ile yönetemezsin onun girişleri farklı ama. Fan bölümüne takıp hızlarını yönebilirsin.

Zaten H100i'nin kablo bağlantıları şöyle olacak.

Pompadan 2 kablo çıkar biri 24 pin, diğeri 3 pin. 3 pin olan Anakarttaki CPU_FAN'a girecek ki anakart hataya düşmesin.

24 pin olan direkt Commander Core'a giriyor. Sonra Fanların Power ve RGB kablolarını ayrı ayrı Commander Core'a takacaksın.

Bide USB Header kablo var o anakarttaki USB Header girişine takılacak.

Kasada bulunan fanların RGB' kablolarını maalesef Commander Core'a takıp yönetemezsin fakat PWM fanların hızlarını yöntebilirsin eğer bir uyum sorunu yoksa.
Anladım. O zaman kasa fanları ve ekran kartının rgb’leri vs sadece msi yazılımından kontrol edebileceğim. H100i’yi ise iCUE’den ayrı yöneteceğim. Senkronize çalışmaları mümkün değil yani.

Eğer uyum sorunu yoksa kasa fanlarını da 3’lü çoğaltıcı ve pump fan’dan çıkarıp direkt commander core’a bağlayacağım. Önerir misiniz böyle yapmayı yoksa bu şekilde kalması daha mı iyi?

Deneyin ben olsam Commander Core a bağlar en azından onunla kontrol ederim. Commander Core sistemden diğer ekipmanların sıcakları da çekiyor. Misal ön fanları anakart'ın ısısına göre ayarlarsınız.

Deneyin ben olsam Commander Core a bağlar en azından onunla kontrol ederim. Commander Core sistemden diğer ekipmanların sıcakları da çekiyor. Misal ön fanları anakart'ın ısısına göre ayarlarsınız.
Corsair iCUE H100i Elite Capellix satın alınmıştır. Yardımlarınız için teşekkürler.
Hocam bir sorum olacak. Msi fanların gücü 3 pin girişli commander core’da 4 giriş var. Taksam bir sorun olur mu?
Corsair iCUE H100i Elite Capellix satın alınmıştır. Yardımlarınız için teşekkürler.

Hocam bir sorum olacak. Msi fanların gücü 3 pin girişli commander core’da 4 giriş var. Taksam bir sorun olur mu?
Ürünü bugün gittigidiyor'dan aldım. Satıcı kuvarsticaret'e teşekkürler. Bugün almama rağmen akşam 16:30 gibi arayıp ürünü bugün teslim edeceklerini söylediler. İstanbul rüzgar fırtına kıyamet giderken kendileri ürünü teslim ettiler.

Diğer kasa fanlarını normal şekilde commander'e taktım. Fanları iCUE’den görebiliyorum fakat fan hızı ayarı yapılamıyor 3 pinli olmasından olabilir. Kasa fanları standart 1400-1500 rpm çalışıyor.

Quiet modda bile işlemci boşta 36,5-40 arasında çalışıyor. Sistemdeki çoğu bileşenin sıcaklığını görebiliyorum. H100i fanları için custom ayarları henüz yapmadım sonradan yapacağım. Kasa fanları da destekli olsaydı iyiydi ama her halükarda performansı çok iyi.

Forza Horizon 4 2k ultra ayarlarda custom ayarsız 60 dereceyi geçmiyor (Yarım saat oynadım). Tabii fan hızını 1500lere kadar çıkarıyor.
1638219964641.png
Üstteki 2'si ML fanlar, alttaki kasa fanının biri ilk taktığımda çekmiştim. En alta kadar dolu diğer fanlar da.
d1a8f61c-63d7-4b96-a2bb-01d88f68c0a3.jpg
İlk defa sıvı soğutma montajı yaptım. Öncesinde videolar izlediğim için kolay bir şekilde hallettim.
66705d0f-d10c-468a-a4fe-080474b867ce.jpg

Son düzenleme:
Değerler süper güzel günlerde kullanın. MSI fanları PWM olmadığı için Commander yönetemiyordur maalesef. Uygun fırlat yakaladığınız zaman bir Corsair fan seti güzel olabilir :)

Değerler süper güzel günlerde kullanın. MSI fanları PWM olmadığı için Commander yönetemiyordur maalesef. Uygun fırlat yakaladığınız zaman bir Corsair fan seti güzel olabilir :)
Teşekkür ederim. Bakalım bir fırsat doğarsa fanları değiştirebilirim. H100i’den aşırı memnunum şuan. İşlemci ısınmak nedir bilmiyor :) Soğutucu almak isteyenler maliyeti göze alırsa (dolar kurundan dolayı maliyetinin her geçen gün artmasından dolayı da) hem mevcut sisteminize hem de potansiyel işlemci değişikliklerinde uzun ömürlü ve kaliteli bir tercih olacaktır.

MSI sıvı soğutmayı başaramamış. Kullandım 1 yılın sonunda servis iade verdi. .Alınacaksa da corsair, cooler master gibi ürünler olabilir ama ben genel olarak sıvı soğutma önermiyorum .Sorun yaşamak istemiyorsanız hava soğutmalara bakabilirsiniz.

MSI sıvı soğutmayı başaramamış. Kullandım 1 yılın sonunda servis iade verdi. .Alınacaksa da corsair, cooler master gibi ürünler olabilir ama ben genel olarak sıvı soğutma önermiyorum .Sorun yaşamak istemiyorsanız hava soğutmalara bakabilirsiniz.
Öneriniz için teşekkürler. Corsair H100i aldım. Sıvı soğutma alınacaksa dediğiniz markalar tercih edilmeli. Corsair kalitesine güveniyorum. Soğutma sistemleri uzmanlık alanlarından biri çünkü. Bakalım sorun yaşamadım şimdilik. İlerde de yaşamam umarım.

Öneriniz için teşekkürler. Corsair H100i aldım. Sıvı soğutma alınacaksa dediğiniz markalar tercih edilmeli. Corsair kalitesine güveniyorum. Soğutma sistemleri uzmanlık alanlarından biri çünkü. Bakalım sorun yaşamadım şimdilik. İlerde de yaşamam umarım.
Memnun musunuz? Nasıl bir deneyiminiz oldu. Benim de listemde.

Geri
Yukarı