MSI MPG X570 PLUS sistem için güç kaynağı önerisi

Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Sharkoon u biraz daha araştırdım 3 önemli korumanın eksik olduğunu ve bu yüzden alınmaz diyorlar. Fsp ye biraz daha yakınım şuan hala kararsızım ama.
SHP serisinde eksik korumalar, o 300-400 civarına 650W sattıkları modeller. Üst seviye sertifikalı ürünlerinde koruma eksikliği yok. Yalnızca dezavantaj olarak kabul edebileceğimiz bir nokta kapasitör konusunda bildiğim kadarıyla bulunduğu Tier'in bir tık altında kalite kapasitör kullanıyor. Ancak elbette kötü kapasitörler değil.

SHP serisinde eksik korumalar, o 300-400 civarına 650W sattıkları modeller. Üst seviye sertifikalı ürünlerinde koruma eksikliği yok. Yalnızca dezavantaj olarak kabul edebileceğimiz bir nokta kapasitör konusunda bildiğim kadarıyla bulunduğu Tier'in bir tık altında kalite kapasitör kullanıyor. Ancak elbette kötü kapasitörler değil.
Bu forumda başka bir forumun konusunu atmak yasak mı bilmiyorum ama tek rehber olarak o forumda mevcut Rehber - Sharkoon WPM GOLD Zero Alınmaması İçin Sebepler!

Bu forumda başka bir forumun konusunu atmak yasak mı bilmiyorum ama tek rehber olarak o forumda mevcut Rehber - Sharkoon WPM GOLD Zero Alınmaması İçin Sebepler!
Evet, korumalara baktığımda ilginç bir şekilde bu modele sadece 3 koruma eklendiğini gördüm. SHP'nin çeşitli varyasyonlarında 5-6 adet koruma ekleyip bu modele sadece 3 korumada bırakmaları çok tuhafıma gitti. PSU'nun şu anda kalan tek artısı Zero RPM ve Gold sertifika olması. Ki sertifikaya bile şüpheyle yaklaştım şu anda.

Bulabildiğim tek incelemeyi aşağıya bırakıyorum, iç bileşenleri kaliteli olsa da bu kadar "temel" düzey korumayla yetinmesi özellikle sağlıklı elektrik iletiminin pek mümkün olmadığı durumlarda riskli.

Bu durumu göz önüne alırsak ya MWE ya da Hydro K 700 tercih edin derim. Kusura bakmayın, önceki Sharkoon incelemelerimden yola çıkarak bu yorumları yaptım ancak özellikle bu modelin koruma anlamında eksikleri büyük.

Geri
Yukarı