Çözüldü MSI MPG X570 Sistem Elektrik Kaçağı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TinTinMuarrem

Centipat
Cızırtının anakarttan mı geliyor diye bakarken kulağımın kasaya değmesi sonucu elektrikle gıdıklandığımı fark ettim. Elimle dokununca anlaşılmayacak fakat kulak ya da dudak ile temasla fark edilecek kadar bir elektrik kaçağı var. Bunun bir zararı olur mu? Ya da neden kaynaklı oluyor bu sorun?
Not PSU: Thermaltake TR2 S750.
Anakart: MSI MPG X570 GAMING PRO Carbon Wi-Fi.
Kasa: Thermaltake G33.
Not: Kapağı çıkartıp acaba boştaki kabloların temasından mı oluşuyor diye baktım boştaki kablolardan değil.
Not3 : psunun güç anahtarı 0 durumunda ikende bu sorun var

Cızırtının anakarttan mı geliyor diye bakarken kulağımın kasaya değmesi sonucu elektrikle gıdıklandığımı fark ettim. Elimle dokununca anlaşılmayacak fakat kulak ya da dudak ile temasla fark edilecek kadar bir elektrik kaçağı var. Bunun bir zararı olur mu? Ya da neden kaynaklı oluyor bu sorun?
Not PSU: Thermaltake TR2 s750.
Anakart: MSI MPG X570 GAMING PRO Carbon Wi-Fi.
Kasa: Thermaltake g33.
Not: Kapağı çıkartıp acaba boştaki kabloların temasından mı oluşuyor diye baktım boştaki kablolardan değil.
Not3: PSU'nun güç anahtarı 0 durumunda iken de bu sorun var.

Hocam PSU prizden cikartin topraklayin tekrar deneyin 0 durumda iken de varsa PSU'da bir şey var.

Hocam kullandığınız prizde topraklama hattı olmadığından bu sorun meydana geliyor. Ben bir sene kadar o şekilde kullandım hiçbir sorun olmadı, sonradan fark ettim ki prizin içerisindeki topraklama kablosu temas etmiyormuş, kabloyu sıkıştırdım düzeldi

Hocam PSU prizden cikartin topraklayin tekrar deneyin 0 durumda iken de varsa PSU'da bir şey var.

Hocam kullandığınız prizde topraklama hattı olmadığından bu sorun meydana geliyor. Ben bir sene kadar o şekilde kullandım hiçbir sorun olmadı, sonradan fark ettim ki prizin içerisindeki topraklama kablosu temas etmiyormuş, kabloyu sıkıştırdım düzeldi
Priz değiştirdim düzeldi fakat ya elektirik çok yediğimden ya da paronayaklaştığımdan hala varmış gibi hissediyorum ama priz değiştirince kesinlikle büyük ölçüde azaldı. Teşekkürler.

Priz değiştirdim düzeldi fakat ya elektrik çok yediğimden ya da paronayaklaştığımdan hala varmış gibi hissediyorum ama priz değiştirince kesinlikle büyük ölçüde azaldı teşekkürler.

Sorununuzun çözülmesine sevindim hocam, bende bir sene boyunca çarpıla çarpıla kullandığım için, sorunu çözmenin verdiği rahatlığı tahmin edebiliyorum :)

Geri
Yukarı