Çözüldü Kasa elektrik kaçağı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hkngms1

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
Bilgisayarıma yakın zamanda anakart işlemci yükseltmesi yapmıştım. Yükseltme yaptığım günden beri PC'yi kapandığımda klavye ve Mouse'un ışıkları sönmüyordu. Şüphelenip kasayı kontrol ettiğimde elektrik kaçağı olduğunu fark ettim, PSU'yu arka tuşundan kapatınca da bu kaçak devam ediyor özellikle kontrol kalemini anakartin üzerine tuttuğumda kontrol kaleminde sinyal daha fazla. Acaba sorun nedir, sıkıntılı bir durum mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20201228_075104_N.jpg
    IMG_20201228_075104_N.jpg
    48,5 KB · Görüntüleme: 107
  • IMG_20201228_074841_N.jpg
    IMG_20201228_074841_N.jpg
    68,3 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam yeni PSU'larda arkasında tuşu kapatsan bile donanımların yanmaması için öyle yapılıyor. Herhangi bir elektrik kesintisinde içinde barındırdığı güç ile bilgisayarı yavaşça kapatıyor gibi düşünebilirsin.

Diğer sorun ise sıkıntılı biraz. Muhtemelen anakartın arka tarafı kasaya temas ediyor. Kasa ile anakart arasında boşluk veya yalıtkan malzeme bulunmalı.
Anladım teşekkürler. Halihazırda ki prizi akım korumalı topraklı prizle değiştirdim, kasadaki statik elektriği boşaltmak için biraz uğraştım. Şuan kontrol kalemiyle kasanın her yerini kontrol ediyorum bir kaçak söz konusu değil düzeldi fakat USB aygıtları çalışmaya devam ediyor oda sizin anlattığınız mantıkta galiba.
Hocam yeni PSU'larda arkasında tuşu kapatsan bile donanımların yanmaması için öyle yapılıyor. Herhangi bir elektrik kesintisinde içinde barındırdığı güç ile bilgisayarı yavaşça kapatıyor gibi düşünebilirsin.

Diğer sorun ise sıkıntılı biraz. Muhtemelen anakartın arka tarafı kasaya temas ediyor. Kasa ile anakart arasında boşluk veya yalıtkan malzeme bulunmalı.

Anladım teşekkürler. Halihazırda ki prizi akım korumalı topraklı prizle değiştirdim, kasadaki statik elektriği boşaltmak için biraz uğraştım. Şuan kontrol kalemiyle kasanın her yerini kontrol ediyorum bir kaçak söz konusu değil düzeldi fakat USB aygıtları çalışmaya devam ediyor oda sizin anlattığınız mantıkta galiba.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı