MSI MPG Z490 BIOS çift M.2 NVMe ayarları

Mrx29

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, 2 hafta önce yeni bir bilgisayar topladim kendimce ve her şeyi kendim monte ettim. Duzgunce calisiyordu fakat bilgisayar BIOS ayarlarinda 2 M.2 NVMe takmistim. Birisi Kingston- A2000 250GB Windows için. Bir digeri ise Samsung 970 Evo 1TB ve BIOS'ta gözüküyordu ama AHCI modunu aktif ettigimde Windows 10 kurulumu sonrasi Samsung M.2'yi görmedi. Ben de el ile kurulumunu yapmaya calistigimda kurulmadi. Ve tekrar BIOS girip RAID modunu açtım bu sefer el ile ikinci M.2'yi ekleyebildim ama bu aralar Windows acilirken veya oyunlarda kucuk takilmalar oluyordu. Ben de BIOS ayarlarina bakayım dedim ve baktigimda Samsung M.2 bulanan PCI-e devıce slogunda remapping yaziyordu. Ben de AHCI modunu tekrar acmayi denedigimde BIOS donup kalıyordu. O yüzden AHCI acamiyorum ve BIOS'ta remapping yazmasi sikinti cikarir mi? Peki sorun cikarmıyor ise bu takilmalar neden oluyor anlamis degilim. Bu sorularima cevap bulabilirseniz sevinirim.

PC donanımım:
Corsair iCUE 465X kasa.
Corsair Vengeance RGB Pro 2x8GB 3600 MHz C18.
MSI MPG Z490 GAMING Edge Wi-Fi anakart.
i5 10600K.
Samsung 970 Evo 1TB m.2.
Kingston A2000 250GB m.2.
MSI RTX Ventus 2070 Super GP OC Edition.
Corsair H100I RGB Platinum sivi sogutma.
Corsair RM750X güc kaynagi.

Yapmadıysanız BIOS'u güncelleyin tek diyebileceğim bu. Bir de M.2'lerin doğru portta olduğundan emin olun. 14.10.2020 tarihli BIOS dosyanız var güncellediyseniz sorun yok. Ayrıca Evo için tekrar Firmware güncellemesi yapman işe yarayabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı