MSI MPG Z490 GAMING Plus BIOS gelmiyor

Hiraplays

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Almış olduğum MSI MPG Z490 GAMING Plus anakart ön yükleme sırasında görüntü vermemekte.

Almış olduğum ürünün montajını vs düzgün bir şekilde yapılmış olup test ettikten sonra herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. MSI web sitesinden anakart sürücü güncellemelerini gerçekleştirdim ve bilgisayarı yeniden başlattı. Başlattıktan sonra bir daha görüntü gelmedi, anakart üzerine bağlı cihazları (ekran kartı, RAM) çıkartıp taktıktan sonra tekrar denedim ve görüntü gelmedi. Cihazlar sorunsuz çalışmakta ama ekran gelmiyor bu sebeple BIOS'u göremiyoruz? Bundan dolayı da BIOS'u güncelleyemiyoruz. Sorunun BIOS'un güncel olmadığından kaynaklandığını düşünüyorum.

Bunlara ilişkin BIOS resleme işlemlerini denedim (pil, CMOS) anakart üzerinde BIOS tuşu ve M-Flash girişi bulunmamaktadır. USB üzerinden BIOS güncellemsi yapmayı denedim BIOS ekranı açılmadığı için güncelleme gerçekleşmiyor.

Ne yapmam gerekiyor bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba anakartınız üzerinde 24 pin Power kablosunu taktığınız yerin hemen yanında 4 adet LED ve üzerlerinde isim yazar eğer ki bir hata var ise orada kırmızı ışık yanması gerekir ve ışığın üzerinde isim yazar resim paylaşırsanız yardımcı olmak isterim.

Merhaba anakartınız üzerinde 24 pin Power kablosunu taktığınız yerin hemen yanında 4 adet LED ve üzerlerinde isim yazar eğer ki bir hata var ise orada kırmızı ışık yanması gerekir ve ışığın üzerinde isim yazar resim paylaşırsanız yardımcı olmak isterim.
Onuda kontrol ettim ve bir hata gözükmüyor. Kırmızı ışık yanmıyor beyaz yanmakta.

Onuda kontrol ettim ve bir hata gözükmüyor. Kırmızı ışık yanmıyor beyaz yanmakta.
statik elektriklenme olma ihtimaline karşı tüm parçaları anakart 'dan ayırdıkdan sonra cmos pil ini de çıkarıp bir müddet bekleyin ve kasanın dışında birleştrip deneyin o da olmazsa farklı ram yada işlemci ile deneyin elinizde mevcut değil ise yakınınızda bilgisayar teknik servis ile sorunu çözmeye çalışabilirsiniz,o da mümkün değil ise msi yetkili servis ile görüşüp bilgi edinin muhtemelen anakart ın bios'u gitti ise görüntü almadan bios kurmanız mümkün olmayabilir anakart ın garantisi olduğu içinde yapılacak yanlış müdahale sonucu garanti dışı kalabilir

statik elektriklenme olma ihtimaline karşı tüm parçaları anakart 'dan ayırdıkdan sonra cmos pil ini de çıkarıp bir müddet bekleyin ve kasanın dışında birleştrip deneyin o da olmazsa farklı ram yada işlemci ile deneyin elinizde mevcut değil ise yakınınızda bilgisayar teknik servis ile sorunu çözmeye çalışabilirsiniz,o da mümkün değil ise msi yetkili servis ile görüşüp bilgi edinin muhtemelen anakart ın bios'u gitti ise görüntü almadan bios kurmanız mümkün olmayabilir anakart ın garantisi olduğu içinde yapılacak yanlış müdahale sonucu garanti dışı kalabilir
Cevaplarınız için teşekkürler açıklamada bütün her şeyi denediğimden bahsettim. Son çare olarak yetkili servisle görüşüp bakmaları için gönderdim. İnşAllah sorun halledilir.

Geri
Yukarı