MSI MPG Z590 GAMING Carbon Wi-Fi vs MSI Z590-A PRO

1eray1

Decapat
Merhaba, MSI Z590-A PRO 5333MHz(OC) DDR4 soket 1200 M.2 HDMI DP ATX anakart ve MSI MPG Z590 GAMING Carbon Wi-Fi 5333MHz DDR4 soket 1200 M.2 HDMI ATX anakart arasında kaldım ve bir de kafamda bir soru daha var; OC bir ekran kartı OC bir anakarta mı takılmalı ya da OC olmayan bir anakarta OC bir ekran kartı takılır mı?
(Aklımda Carbon var ama OC olmadığı için emin olamadım) Bilgisi olan uzman kişiler varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Takılır ben MPG diyorum. OC kısmı RAM frekansını belirliyor. İkisi de aynı RAM hızını destekliyor. MPG Gaming Carbon alın.

Merhaba, MSI Z590-A PRO 5333MHz(OC) DDR4 soket 1200 M.2 HDMI DP ATX anakart ve MSI MPG Z590 GAMING Carbon Wi-Fi 5333MHz DDR4 soket 1200 M.2 HDMI ATX anakart arasında kaldım ve bir de kafamda bir soru daha var; OC bir ekran kartı OC bir anakarta mı takılmalı ya da OC olmayan bir anakarta OC bir ekran kartı takılır mı?
(Aklımda Carbon var ama OC olmadığı için emin olamadım) Bilgisi olan uzman kişiler varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Alakasız olacak ama MSI'ın Z590 Gaming Carbon WiFi ve Z590 Gaming Edge WiFi ile ilgili bir sorum var. Ben de bu iki anakarttan birini almayı düşünüyorum ancak anakartın en alt tarafında yer alan PCIE Pwr1 girişinin ne işe yaradığını bir türlü öğrenemedim. CPU ve ATX'leri taktıktan sonra ekstra bir 8 pinlik daha giriş istiyor. Bu şekilde ekstra bir güç girişi gerçekten üst seviye PSU'larda var ve ben bu kadar üst seviye bir şey almayı planlamıyordum. Acaba bu girişin ne işe yaradığını, gerekli olup olmadığını biliyorsaniz beni bilgilendirebilir misiniz? Konuyla ilgili olarak şöyle bir konu da açmıştım ancak kimse yanıt vermedi.

MSI Z590 Gaming Edge Wifi PCIE Pwr1 girişi gerekli mi?

Aynı giriş hem Carbon hem Edge'de mevcut olduğu için ve siz de almayı düşündüğünüz için bilginiz olabilir diye düşündüm.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu arada bence de Carbon alın.

Geri
Yukarı